Genel

Şelale Park’a tepkiler sürüyor

Sakarya’nın Serdivan ilçesinde AKP’li belediye başkanı Yusuf Alemdar tarafından vizyon proje olarak lanse edilerek yapılan Şelale Park’a tepkiler sürüyor. Açılışı yapıldıktan sonrada sorunların devam ettiği ve 10 Milyon 400 Bin..

Şelale Park’a tepkiler sürüyor

Sakarya’nın Serdivan ilçesinde AKP’li belediye başkanı Yusuf Alemdar tarafından vizyon proje olarak lanse edilerek yapılan Şelale Park’a tepkiler sürüyor.

Açılışı yapıldıktan sonrada sorunların devam ettiği ve 10 Milyon 400 Bin TL harcanan Şelale Park’ta incelemelerde bulunan Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Sakarya İl Başkanı Ecevit Keleş, Serdivan İlçe Başkanı Atilla Karahan ve İl Yönetim Kurulu üyesi Ayhan Kadanalı vatandaşlardan gelen şikayet konularını yerinde değerlendirdi.

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Sakarya İl Başkanı Ecevit Keleş, şelalenin 4 yılda tamamlandığını ve sadece görüntüden ibaret tesis için belediye kasasından 14 milyon para çıktığını ifade ederek, “Harcanan milyonlara rağmen yarım kalan işler müteahhit tarafından bitirilmemesine rağmen belediye projeyi neden teslim aldı. Biran önce halkın gözünü boyamak için açalım mantığıyla mı bu teslim gerçekleşti. Akarsu yok, otopark yetersiz, elektrikli pompa ile su basmayla bu değirmen dönmez. Bunu yapan zihniyet hiç halkın arasına inip ‘14 Milyon lirayı sokağa atacağız ama nasıl atalım’ diye sormuş olsa halkımız ilçemizin ihtiyaçlarını sıralardı. Ama ben yaptım oldu mantığıyla belediyeyi yönetenler ilçemize hizmet için gelen paraları sokağa atmaya devam ediyor” dedi.

Serdiyan ilçesine değer katacak, halkın ihtiyaçlarına cevap verebilecek yatırımlar gerçekleştirilebilecekken şelale konusundaki ısrarın halk nezdinde ve kamuoyunda anlamlandırılamadığına dikkat çeken Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Sakarya İl Başkanı Ecevit Keleş, “Serdivan Belediyesi tarafından 30 Temmuz 2017 yılında ihalesi yapılan ve 2 Temmuz tarihinde açılışı yapılan şelale için Belediye Başkanı Yusuf Alemdar 10,4 milyon harcandığı ileri sürse de 4 yılda tamamlanan, sadece görüntüden ibaret tesis için belediye kasasından 14 milyon para çıktığı biliniyor. Harcanan milyonlara rağmen yarım kalan işler müteahhit tarafından bitirilmemesine rağmen belediye projeyi teslim aldı. Bunu açılışı Cumhurbaşkanı yapsın diye mi apar topar yaptılar yoksa 4 yılda tamamlanamıyor olmasına halkın tepsinden dolayı mı anlamış değiliz. Bitmemiş bir projeyi tamamlanmış gibi teslim almak karşı tarafın tüm hakedişi ödemek anlamına geliyor” şeklinde konuştu.

Serdivan Belediyesi’ni yönetenlerin vizyon proje dediği, heyelan bölgesindeki tesisle ilgili kamuoyuna açıklaması gereken konular olduğunu dile getiren Başkan Ecevit Keleş, “Belediye Başkanı ve yönetimi kamuoyunun merak ettiği şu sorulara acil yanıt vermelidir.

1- 4 yıl önce ihale edilen, heyelan bölgesinde olması sebebiyle su tutmayan havuzlar ve sadece görüntüden ibaret olan ucube için müteahhitlere belediye ne kadar ödedi? Belediyenin iş makineleri ve iş gücünün de kullanıldığı tesisin gerçek maliyeti nedir?

2- AKP’li belediye başkanına göre vizyon insanlara göre gereksiz yatırım hizmete alındıktan sonra kaç misafir ağırladı?

3- Görüntüden ibaret ucube işin insanlar tarafından kabul görmediği gerçeğinden hareket edersek Şelalepark kimlerin cebine yeşil şelaleler akıttı?

4-Vizyonsuzların elinde heba olan kaynaklarla yapılan Şelalepark’ın insanların ilgisini çekmediğini dün yapılan ihaleye katılımın olmamasıyla tescillenmiştir. Belediyeyi yönetenlerin yandaş müteahhide para kazandırma projelerinden birisi daha hayal kırıklığıyla sonuçlandı. Acaba belediye başkanlığını birilerine menfaat sağlamak olarak algılayan ve ona göre hareket eden Yusuf Alemdar bu sorularımıza cevap verebilecek mi?”

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL