Güncel

Savaşçı #NEHİR Projesi Kapsamında Lise Öğrencileri ile İftarda Bir Araya Geldi

İl Millî Eğitim Müdürü Ebubekir Sıddık Savaşçı, #NEHİR Projesi Kapsamında Lise Öğrencileri ile İftarda Bir Araya Geldi. Öğrenci, veli ve öğretmenlerimizle iftar sofrasında buluşan İl Millî Eğitim Müdürü Savaşçı, Valiliğimiz..

Savaşçı #NEHİR Projesi Kapsamında Lise Öğrencileri ile İftarda Bir Araya Geldi

İl Millî Eğitim Müdürü Ebubekir Sıddık Savaşçı, #NEHİR Projesi Kapsamında Lise Öğrencileri ile İftarda Bir Araya Geldi.

Öğrenci, veli ve öğretmenlerimizle iftar sofrasında buluşan İl Millî Eğitim Müdürü Savaşçı, Valiliğimiz himayelerinde Müdürlüğümüzce yürütülen #NEHİR Projesi (Nitelikli Eğitim Hareketi İzleme ve Rehberlik) kapsamındaki faaliyetlerle ilgili değerlendirmelerde bulundu.

Gerçekleştirilen izleme sınavlarında yer alan soruların matematik okuryazarlığı, fen bilimleri okuryazarlığı, okuma becerileri ve problem çözme gibi alanlarda öğrenci becerilerinin gelişmesine katkı sağlamasını amaçladıklarını belirtti. Ayrıca izleme sınavları sonrasında mevcut durum verilerine ulaşabilmek için geliştirilen İzleme Takip Sisteminin, il/ilçe millî eğitim yöneticileri, okul müdür ve müdür yardımcıları, öğretmen ve öğrencilerin kullanımına açık olduğunu ifade etti.

Sınav kaygısı, gelecek beklentisi, meslek seçimi, akademik farkındalık gibi konulara yönelik #KendineAyna projesi ile öğrencilere psikolojik danışmanlık desteğinin de verildiğini söyleyen İl Millî Eğitim Müdürü Ebubekir Sıddık Savaşçı, akademik başarı yanında sosyal ve kültürel yönden de öğrencilerimizi desteklemeye devam edecek etkinliklere yer verileceğini belirtti.

Sakarya Öğretmenevi ve Akşam Sanat Okulunda verilen iftar yemeğinde İl Millî Eğitim Müdürü Ebubekir Sıddık Savaşçı’ya İl ve İlçe Millî Eğitim Müdürlüğü yöneticileri eşlik etti. İftara katılan öğrenci ve öğretmenlerimize kitap hediye eden Savaşçı, sınav süreci ve sonrasında öğrencilerimize başarılar diledi.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL