Eğitim

Savaşçı, Kut’ül Amare Zaferi İlkokuluna ziyaret etti

İl Millî Eğitim Müdürü Ebubekir Sıddık Savaşçı, Erenler ilçemizde bulunan Kut-ül Amare Zaferi İlkokulunu ziyaret ederek öğrenci ve öğretmenlerle bir araya geldi. Ziyareti esnasında öğrencilerimizin derslerine katılan Savaşçı, Bakanlığımız tarafından..

Savaşçı, Kut’ül Amare Zaferi İlkokuluna ziyaret etti

İl Millî Eğitim Müdürü Ebubekir Sıddık Savaşçı, Erenler ilçemizde bulunan Kut-ül Amare Zaferi İlkokulunu ziyaret ederek öğrenci ve öğretmenlerle bir araya geldi.

Ziyareti esnasında öğrencilerimizin derslerine katılan Savaşçı, Bakanlığımız tarafından eğitimde fırsat eşitliğini sağlamaya yönelik dağıtımı yapılan ücretsiz ders kitaplarıyla beraber bu yıl ilk defa 2. sınıftan 12. sınıfa kadar yardımcı kaynak kitapların da öğrencilerimizin sıralarında yerlerini aldığını ifade etti. Bakanlığımız tarafından sağlanan yardımcı kaynakların öğrenci ve öğretmenlerimiz tarafından verimli şekilde kullanılması tavsiyesinde bulundu.

Millî Eğitim Bakanımız Sayın Mahmut Özer’in talimatlarıyla bu yıl ilk kez temel eğitim okullarına doğrudan gönderilen okul bazlı bütçeler sayesinde ilkokul ve ortaokullarda ihtiyaçların hızlı şekilde giderildiğini belirtti.

Öğretmenler odası ziyaretinde öğretmenlerimizle sohbet eden İl Millî Eğitim Müdürü Savaşçı, ilimize ayrılan büyük yatırım bütçesi sayesinde çok sayıda okulda bakım ve onarım çalışmalarının yaz dönemi boyunca başarıyla sürdürüldüğünü söyleyerek çocuklarımızı güvenli ve donanımlı eğitim ortamlarına kavuşturmanın önceliğimiz olduğunu dile getirdi. Okul binalarına mana ve anlam katanın öğretmenlerimiz olduğuna değinerek yeni eğitim-öğretim yılının hayırlara vesile olmasını diledi.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL