Kültür-Sanat

SAÜ’de “ Sanatın Bereketi” Sergisi Açıldı

Sakarya Üniversitesi Sanat Tasarım ve Mimarlık Fakültesi (STMF) Geleneksel Türk Sanatları Bölümü (GTSB) öğrencilerinin düzenledikleri ‘Sanatın Bereketi’ isimli Tezhip ve Minyatür Sergisi açıldı. Geleneksel Türk Sanatları Bölümü Öğretim Görevlisi Ayşen..

SAÜ’de “ Sanatın Bereketi” Sergisi Açıldı

Sakarya Üniversitesi Sanat Tasarım ve Mimarlık Fakültesi (STMF) Geleneksel Türk Sanatları Bölümü (GTSB) öğrencilerinin düzenledikleri ‘Sanatın Bereketi’ isimli Tezhip ve Minyatür Sergisi açıldı.

Geleneksel Türk Sanatları Bölümü Öğretim Görevlisi Ayşen Karakoç Civili, sergiyle ilgili yaptığı basın açıklamasında, “Binlerce yıllık Türk tarihinin ortaya çıkardığı, yeteneğinin ve düşünce gücünün en özel, en güzel yansıması olan eserler Sakarya Üniversitesi öğrencilerinin detaylı tarihi araştırmalar ve günler süren tasarım süreçlerinden sonra üniversitemizde sergileme şansı buluyor” dedi.

Kültür unsuru olan geleneksel sanatlar, toplumun zekasını, üretildikleri dönemin özelliklerini belirttiğini ifade eden Öğr. Gör. Civili, “Bir toplumu tanıtmanın yollarından birisi de o topluma ait olan sanat ürünlerini doğru yorumlamaktır. Asırlardır katlanarak çoğalan, büyüyen sanatımızın bereketi bu sergiyle beraber sizlere sunuluyor” diye konuştu.

Sakarya ilimizden görseller, Ashâb-ı Kehf (Yedi Uyurlar), Kuşlar ve Unutulmuş Mesleklerin yer aldığı Sanatın Bereketi sergisini ziyaret etmek isteyenler, 11-17 Nisan 2022 tarihleri arasında, Sanat Tasarım ve Mimarlık Fakültesi Sanat Galerisi’ne gelebilir.

Ayşen Karakoç Civili nezaretinde 2021- 2022 Eğitim Öğretim Yılı Güz ve Bahar Dönemi “Tezhip, Yazı Süsleme ve Minyatür” dersini alan 2. 3. ve 4. sınıfta öğrencilerinin emekleriyle gerçekleştirilen sergiyi gezen Rektör Savaşan, öğrencilere sonra çalışmalarında başarılar dileyerek teşekkür belgesi takdim etti.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL