Eğitim

SAÜ İlahiyat Fakültesi Bilgilendirme Toplantısı Gerçekleştirildi

İlahiyat Fakültesi’nde 2021-2022 Öğretim Yılı Hazırlık Sınıfları Bilgilendirme Toplantısı Dekan Prof. Dr. Ahmet Bostancı, Temel İslam Bilimleri Bölüm Başkanı Prof. Dr. Süleyman Akkuş, Hazırlık Sınıfları Koordinatörü Doç. Dr. Hamza Ermiş,..

SAÜ İlahiyat Fakültesi Bilgilendirme Toplantısı Gerçekleştirildi

İlahiyat Fakültesi’nde 2021-2022 Öğretim Yılı Hazırlık Sınıfları Bilgilendirme Toplantısı Dekan Prof. Dr. Ahmet Bostancı, Temel İslam Bilimleri Bölüm Başkanı Prof. Dr. Süleyman Akkuş, Hazırlık Sınıfları Koordinatörü Doç. Dr. Hamza Ermiş, hazırlık sınıfında derse giren öğretim elemanları ve hazırlık öğrencilerinin katılımıyla 1. ve 2. öğretimler için ayrı ayrı gerçekleştirildi. Sunuculuğunu Arş. Gör. Semra Kaya Aıtaourı’nin yaptığı toplantı fakülte öğrencilerinden Beytullah Bilgiç’in Kur’ân-ı Kerîm tilavetiyle başladı.

Kur’ân-ı Kerîm tilavetinden sonra açılış konuşması için sözü alan dekan Prof. Dr. Ahmet Bostancı konuşmasına katılımcılara teşekkür ederek ve yeni eğitim öğretim yılının hayırlı olması temennilerini ifade ederek başladı. Her yıl olduğu gibi bu yıl da yeni başlayan öğrencilere “Kim ilim öğrenmek için bir yola girerse Allah Teâlâ ona cennete giden yolu kolaylaştırır” hadis-i şerifini hatırlatan Prof. Dr. Bostancı, bu yolun tüm öğrenciler için hayırlı olması dileklerini ifade etti. Daha sonra Sakarya Üniversitesi İlahiyat Fakültesi’nin Türkiye’de İlahiyat Fakülteleri arasında ilk sıralarda tercih edilen bir fakülte olduğuna dikkat çeken Prof. Dr. Ahmet Bostancı, Kariyer.net verilerine göre Sakarya İlahiyat Fakültesi’nin mezunları en çok tercih edilen ilk üç ilahiyat arasında olduğunu vurguladı. Ardından Arapçanın İslami İlimleri öğrenme noktasında hayati bir öneme sahip olduğunu ifade eden Prof. Dr. Bostancı öğrencilerin hazırlık döneminde, alanında uzman hocalardan ders alacaklarını ve Arapçayı iyi bir şekilde öğreneceklerini belirtti. Prof. Dr. Bostancı fakültenin öğrencilere yurt dışında eğitim imkânları da sunduğuna ve bu imkânlardan faydalanma hususunda hazırlık sınıfı notunun etkili olduğuna ayrıca değindi. Prof. Dr. Ahmet Bostancı, hocalara ve öğrencilere başarılar dileyerek konuşmasını sonlandırdı.

 

 

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL