Güncel

SAÜ Eğitim Fakültesi Çıtayı Yükseltti

Sakarya Üniversitesi Eğitim Fakültesinin üç anabilim dalı daha Öğretmenlik Eğitim Programları Değerlendirme ve Akreditasyon Derneği’nden (EPDAD) akreditasyon belgesi almaya hak kazandı. Akreditasyon başarısı Yükseköğretim Kurumu (YÖK) tarafından da tescillenen Sakarya..

SAÜ Eğitim Fakültesi Çıtayı Yükseltti

Sakarya Üniversitesi Eğitim Fakültesinin üç anabilim dalı daha Öğretmenlik Eğitim Programları Değerlendirme ve Akreditasyon Derneği’nden (EPDAD) akreditasyon belgesi almaya hak kazandı.

Akreditasyon başarısı Yükseköğretim Kurumu (YÖK) tarafından da tescillenen Sakarya Üniversitesi bünyesindeki üç anabilim dalı daha akreditasyon aldı. Öğretmenlik Eğitim Programları Değerlendirme ve Akreditasyon Derneği (EPDAD) tarafından yapılan değerlendirmede Eğitim Fakültesi’nin 3 anabilim dalı 2025 yılına kadar akreditasyon belgesi almaya hak kazandı.

Sosyal Bilgiler Öğretmenliği, Özel Eğitim Öğretmenliği ve İngilizce Öğretmenliği anabilim dallarının bu başarısıyla birlikte Eğitim Fakültesinde akredite edilen program sayısı 9’a çıktı.

YÖK’ün yayımladığı Üniversite İzleme ve Değerlendirme Raporu’nda Sakarya Üniversitesi, 37 akredite lisans programı ile devlet üniversiteleri arasında birinci sırada yer almıştı.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL