SonDakika

SASİAD: “Sofuoğlu derhal istifa etmeli”

SASİAD Yönetim Kurulu Başkanı Ümit Karayaka; 100 bin öğrencinin eğitim gördüğü Üniversite hakkında sarfettiği hadsiz sözlerinden ötürü Saü öğretim görevlisi Ebubekir Sofuoğlunu şiddetle kınadıklarını ifade etti. Karayaka; Sofuoğlu, derhal görevinden..

SASİAD: “Sofuoğlu derhal istifa etmeli”

SASİAD Yönetim Kurulu Başkanı Ümit Karayaka; 100 bin öğrencinin eğitim gördüğü Üniversite hakkında sarfettiği hadsiz sözlerinden ötürü Saü öğretim görevlisi Ebubekir Sofuoğlunu şiddetle kınadıklarını ifade etti. Karayaka; Sofuoğlu, derhal görevinden istifa ederek Sakarya’mızdan, Üniversitemizden ve tüm öğrenci kardeşlerimizden özür dilemelidir” dedi.

Sakarya Üniversitesi’nde görevli Prof Dr Ebubekir Sofuoğlunun katıldığı bir Tv Programında sarf ettiği sözlere tepki gösteren Karayaka, “100 bin öğrencimizin eğitim gördüğü üniversitemiz ve şehrimiz hakkında yaptığı hadsiz ve mesnetsiz söylemler Sofuoğluna hiç yakışmamıştır. Derhal görevinden istifa ederek, üniversite ile ilişiği kesilmedir. Kamuoyu ve öğrenci evlatlarımız gönüllerini ferah tutsunlar. Sofuoğlu hakkında başlatılan hukuki sürecin de takipçisi olacağız. Gereken cevap yetkili makamlarca verileceğine inanıyoruz” dedi.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL