Siyaset

SARIGÜL: “Yapay gündem oluşturuluyor!..”

Türkiye Değişim Partisi Genel Başkanı Mustafa Sarıgül; partisinin genel merkezinde Kurucular Kurulu Üyeleri ile toplandı. Ankara Genel Merkez’de partisinin Kurucular Kurulu üyeleri ile gerçekleştirdiği toplantının ardından basın açıklaması gerçekleştirdn TDP..

SARIGÜL: “Yapay gündem oluşturuluyor!..”

Türkiye Değişim Partisi Genel Başkanı Mustafa Sarıgül; partisinin genel merkezinde Kurucular Kurulu Üyeleri ile toplandı.

Ankara Genel Merkez’de partisinin Kurucular Kurulu üyeleri ile gerçekleştirdiği toplantının ardından basın açıklaması gerçekleştirdn TDP Lideri Mustafa Sarıgül’ün konuşmasında şu cümlelere yer verdi: “Bugün, Kurucular Kurulumuz ile son günlerde gündemi meşgul eden konuları ele aldığımız bir toplantı yaptık. Ülkemiz, başta ekonomik olmak üzere, sosyal ve toplumsal açıdan zor günler geçiriyor. Koronavirüs nedeni ile endişeler artıyor. Esnafın, köylünün, işçinin, memurun, atananın, atanamayanın, derdi başından aşıyor hal böyleyken, ‘asla tartışma konusu edilmeyecek’ konularda, gereksiz, zaman ve emek harcanıyor. Adete yapay gündem oluşturularak, gerçek sorunlardan uzaklaşılıyor. Biz, başta Türk Silahlı Kuvvetlerimiz olmak üzere hiçbir kurumumuzun menfaatine olmayan, darbe ve muhtıra travmalarını tetikleyen bu tartışmaları, kısır, gereksiz ve yanlış buluyoruz. Bu aşamada ve son kez, sadece ana başlıkları ile görüşümüzü ve konuyla ilgili düşüncelerimizi net olarak ifade etmek isteriz.

1. 1936 Montrö sözleşmesi bizim kırmızı çizgimizdir. Karadeniz’in huzuru ve teminatıdır. 

2- Amirallerin bildiri yayımlanma zamanı ve usulü yanlıştır. Nitekim, hukukta, “usul, esastan önce gelir”.

3- Konu yargı sürecindedir ve demokrasinin olmazsa olmazı “bağımsız Türk yargısına” inancımız tamdır” diye konuştu.

AŞIYA ULAŞAMAYAN YEREL BASIN, TEHLİKE ALTINDADIR
Konuşmasında aşıya da yer veren TDP Lideri SARIGÜL; “Ülkemizde, bu kısır konuşmaların ötesinde ve çok daha mühim ve vahim olmak üzere ‘gerçek’ ve ‘bir an evvel çözülmesi gereken’ sorunlarımız vardır. Aşıya erişim, evlatlarımızı teslim ettiğimiz, öğretmenlerimiz başta ve ivedilikle olmak üzere, basın kartı olmayan, vefakar 24 saat halkın içinde ve risk altında olan, yerel basın çalışanlarımıza, sağlanmalıdır. Her türlü risk ortamında gece gündüz çalışan değerli basın mensuplarından önce Cumhurbaşkanlığı ve TBMM’ye giren gazeteciler ile sarı basın kartı olanlar aşı olabilmektedir.
Basın kartı olmayan özellikle yerel basın çalışanları, aşıya ulaşamamaktadır ve büyük tehlike altındadırlar. Ayrımcı uygulama yapmadan sahadaki tüm gazetecilerin aşılanarak korunmaları, kendilerine devletimizin borcudur”
dedi.

YÜZ YÜZE EĞİTİME ACİLEN ARA VERİLMELİDİR
Yüz yüze eğitime acilen ara verilmesi gerektiğinin altını çizen SARIGÜL; “Nisan ayına yeni girdiğimiz şu günlerde hemen şimdi öğretmenlerin aşılanmasına başlansa bile aşının etkin hale gelebilmesi için gerekli olan her iki fazın tamamlanması dönem sonunu bulacaktır. Bu şartlar altında sürdürülen yüz yüze eğitim pozitif vaka sayılarını artıracağından acilen ara verilmelidir” diye konuştu.

ALGILARLA, İMALARLA UĞRAŞMAYALIM
Konuşmalarda algıya yer verilmesi gerektiğini belirten Mustafa SARIGÜL; “Lütfen imalarla uğraşmayalım. Tarımı, tarımsal planlamayı ve tarım teknolojisini konuşalım, üretimi konuşalım, gıda güvenliğini konuşalım, hayvancılığı konuşalım. Biz lütfen, yılmadan, usanmadan hep bu konuları konuşalım” diyerek konuşların halk üzerine olmasını söyledi.

ÇİFTÇİMİZ VE KÖYLÜMÜZE ALTIN ÇAĞI YAŞATACAĞIZ
Çiftiçinin önemine değinen SARIGÜL; “Türkiye Değişim Partisi olarak biz, aklın ve bilimin ışığında, görev ve sorumluluklarımızın bilincinde olacak, kısır tartışmaların içinde yer almayacağız. Sadece ve sadece yapacaklarımızı konuşacağız.
Çiftçimize, tohum, mazot ve gübreyi ekim zamanı bedelsiz vereceğiz. Ürününe alım garantisi verecek, borcunu hasatta tahsil edeceğiz. Atatürk’ümüzün ‘milletin efendisi’ dediği, çiftçi ve köylümüze ‘altın çağını’ yaşatacağız” dedi.

GÖZÜN AYDIN GÜZEL ÜLKEM DEĞİŞİM YAKLAŞIYOR
Güzel günlerin yaklaştığının mesajını veren TDP Lideri Sarıgül; “Güzel ülkeme yakışır, güzel günlerimiz yaklaşıyor. Gözün aydın köylüm, değişimin ayak sesleri duyuluyor. Gözün aydın esnafım, beklediğin değişim başlıyor. Güzel ülkem gözün aydın değişim yaklaşıyor. Sevgi, saygı ve güzel günlere olan inancımızla teşekkür ediyorum” diyerek, konuşmasını tamamladı.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL