Siyaset

SARIGÜL: “Güven ve İstikrar yok!..”

Türkiye Değişim Partisi Genel Başkanı Mustafa Sarıgül; partisin genel merkezinde Kurucular Kurulu Toplantısı gerçekleştirdi. Toplantı öncesi açıklamalarda bulunan TDP Lideri Mustafa Sarıgül; yapan Çarşamba günü gerçekleşen AK Parti 7. Olağan..

SARIGÜL: “Güven ve İstikrar yok!..”

Türkiye Değişim Partisi Genel Başkanı Mustafa Sarıgül; partisin genel merkezinde Kurucular Kurulu Toplantısı gerçekleştirdi. Toplantı öncesi açıklamalarda bulunan TDP Lideri Mustafa Sarıgül; yapan Çarşamba günü gerçekleşen AK Parti 7. Olağan Kurultay’ına ilişkin açıklamalarda bulundu.

İktidarın, kurultaya verdiği ismini eleştirerek, güven kaybı yaşadığının altını çizen Türkiye Değişim Partisi Genel Başkanı Sarıgül, “Güven yok çünkü iktidar partisi aylar önce döviz bozdurun dedi, dövizini bozduranlar battı. Bugün sizlere, güven ve istikrardan bahsetmek istiyorum. Çünkü 20 yıldır ülkemizi yöneten AK Parti, yaptığı kurultayın adını Güven ve İstikrar koymuş. Şimdi tüm tarafsızlığımızla, tüm vicdani sorumluluğumuzla, kurultayın ve Cumhurbaşkanının konuşmasına bir bakalım. ‘Güven Yok’ güven yok çünkü iktidar aylar önce döviz bozdurun dedi, bozduranlar battı. Güven yok çünkü iktidar, maske- mesafe dedi. Kurultay lebalep insan doluydu. Güven yok çünkü verilen sözler tutulmadı. Esnaf perişan, müzisyen ve sanatçılar perişan, el emeği göz nuru ile ekmek kazanmak için çırpınanlar perişan. Güven yok çünkü yeni Adalet Sarayları yaptık diyorsunuz, görkemli binalar var yeterli hakim yok, bina çok adalet yok. Bina ile hukuk ne yazık ki sağlanamıyor. ‘Peki İstikrar Var Mı?’ İstikrar varsa, çarşı pazarda neden her gün fiyatlar artıyor? İstikrar varsa, dolar niye alıp başını gidiyor? İstikrar varsa, Merkez Bankası Başkanı neden 3 ayda bir değişiyor?” dedi.

İktidarın bazı konularda istikrarlı olduğunu ama yanlış konularda istikrar sağladığının altını çizen Türkiye Değişim Partisi Lideri Mustafa Sarıgül; “Evet İstikrar Var. Sürekli fiyat artışında istikrar var, işsizlik oranı artışında istikrar var, kadına şiddet, kadın cinayetleri istikrarlı biçimde artıyor, faizler ekonomiyi yok edercesine istikrarlı olarak artıyor, dış politikada istikrar var; tek bir dost devlet kalmadı” diye konuştu.

“Bizim parti kurmamıza gerek kalmazdı”

Ülkenin gidişatından memnun olmadıklarını dile getiren TDP Lideri Sarıgül “Biz, TDP olarak, inanın bu tablodan memnun olamayız, üzülürüz. Keşke dedikleri gibi ‘Güven ve İstikrar’ olsaydı o zaman bizim parti kurmamıza gerek kalmazdı. Biz sıkıntıyı gördük, iktidarın artık yönetemeyeceğini, çok yorulduğunu tespit ettik. Muhalefet partilerinin de bir tek çözüm projesini olmadığı net gördük. Ve Yüce Türk milletine; ‘Umutsuz olma, çaresiz değilsin’ diyerek Türkiye Değişim Parti’mizi kurduk. Diğer partiler, 1 yılda yasal şart olan 41 ili kuramazken, Allah’ımızın izni ve Milletimizin teveccühü ile çok kısa zaman da 60 a yakın il açtık ve açmaya devam ediyoruz. Süratle kongrelerimizi yaparak, kurultayı tamamlayacağız” ifadelerini kullandı.

İktidar partisi seve seve, iktidarı bize devredecek”

Kadro ve projelerine güvendiğinin altını çizen Türkiye Değişim Partisi Genel Başkanı Mustafa Sarıgül; “İktidar proje ve kadrolarımızı görünce iktidarı seve seve bize devredecek, muhalefet, halkın bize olan destek ve sevgisini görünce gönül rahatlığı ile yönetimin emin ellerde olduğunu görerek huzur bulacak. Biz ülkeye; barış, sevgi ve zarafeti getireceğiz” dedi.

Türkiye Değişim Partisi iktidarında, Türkiye’nin refahını yükselteceklerini belirten Sarıgül, “Sevgili kardeşlerim şikayet adetim değildir, şikayet için söylemiyorum ama güllük gülistanlık bir Türkiye olmadığını görüyorum, dertli, sorunlu, çarşı pazar fiyatlarının yükseldiği, orta direğin ezildiği, alın teri, el emeği göz nurunun hakkını alamadığı bir Türkiye görüyorum. TDP iktidarında; Allah’ımızın izniyle Türkiye’mizin sorunlarını en aza indirmiş bir mutlu Türkiye yollardayız. TDP iktidarında; Türkiye’miz hukuk devleti olarak, demokratik cumhuriyet olarak, halkın devleti, halkın hükümeti, halkın meclisi olarak, refah devleti olarak, her yurttaşımızın karnı tok sırtı pek Türkiye olarak gönlü tok bir Türkiye için, herkesin işinin gücünün olduğu herkesin korkusuzca yaşadığı mutlu Türkiye için yollardayız” diyerek konuşmasını sonlandırdı.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL