Güncel

Sapanca’da Zabıta denetimi

Sapanca Belediyesi, salgın riskine karşı vatandaşın sağlığı için denetimlere sıklıkla devam ediyor. Genelgelerle kapanan işyerlerini kontrol eden ekipler, diğer taraftan ilçe genelindeki pazaryerleri, marketler, fırınlar ve işletmelere denetimler yapıyor. Uyulması..

Sapanca’da Zabıta denetimi

Sapanca Belediyesi, salgın riskine karşı vatandaşın sağlığı için denetimlere sıklıkla devam ediyor. Genelgelerle kapanan işyerlerini kontrol eden ekipler, diğer taraftan ilçe genelindeki pazaryerleri, marketler, fırınlar ve işletmelere denetimler yapıyor. Uyulması gereken kurallar konusunda esnafı bilgilendiren zabıta ekipleri, vatandaşları da satılan ürünlere dokunmamaları konusunda uyarıyor.

Hijyen koşullarına dikkat edilerek satılması
Sapanca Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekipleri, tüm dünyayı etkisi altına alan ve Türkiye’de de görülen koronavirüs vakalarının artışı nedeniyle ilçedeki denetimlerini sıklaştırdı. Zabıta ekipleri, genelge kapsamında kapanan işyerlerinin kapalı olup olmadığını denetlerken, diğer taraftan da ilçede faaliyet göstermeye devam eden işletmelerin hijyen ve temizlik kurallarına uygunluğunu inceliyor. Belediye Zabıta Ekipleri, vatandaşların daha güvenli ve kaliteli alışveriş yapması amacıyla da pazaryerlerinde denetimler gerçekleştiriyor. Zabıta ekipleri, “Marketler ve pazar yerlerinde sebze ve meyvelerin tüketicilerce seçilmeden, satıcılarca gerekli hijyen koşullarına dikkat edilerek satılması ve tezgahlar arasında boşluk bırakılması” yönündeki genelgesi kapsamında yapıyor. Ekipler, esnafa tezgâhlar arasında güvenli mesafe oluşturmaları yönünde bilgilendirme ve uyarıda bulunurken; vatandaşlar da tezgâhlarda satılan ürünlere dokunmamaları konusunda uyarılıyor. Sapanca Belediyesi Zabıta Müdürü Suat Balkaya, temizlik ve hijyen kurallarına her zamankinden daha fazla dikkat edilmesi gerektiğini belirterek, salgının ancak bu hassasiyetlerle sona erdirilebileceğinin altını çizdi.

Halkın sağlığı her şeyden önemli
Müdür Balkaya, “İlçe genelinde vatandaşlarımızın sağlığını korumak için belediyemizin tüm birimleri pek çok çalışma yürütüyor. Müdürlüğümüze bağlı ekiplerimizle de denetimlerimizi gerçekleştiriyoruz. Bunun yanı sıra yine vatandaşımızın yoğun bir şekilde uğradığı pazaryerlerimizde de denetimlerimiz devam ediyor. Pazar esnaflarımız ve alışveriş yapan vatandaşlarımızı gerekli önlemleri almaları için hem bilgilendiriyoruz hem de uyarıyoruz. Bu vesileyle bir kez daha Sapanca’da yaşayan ama özellikle de yaşlı ve kronik hastalığı bulunan tüm vatandaşlarımızın zorunlu olmadıkça kalabalık yerlerden uzak kalmasını istiyoruz. İlçemiz genelinde denetimlerimiz devam edecek. Halkın sağlığı her şeyden önemli. Onun için hep birlikte ülkemizde ve dünyada hızlıca yayılan bu salgına karşı temizlik ve hijyen kurallarına uyarak atlatacağız” dedi.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL