İlçeler Sağlık

Sapanca’da Lavra İlaçlaması

Sapanca Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü ekipleri, haşerenin en önemli evresi olan larva döneminde ilaçlama çalışmalarına başladı. Yaz aylarında vatandaşların haşere problemi yaşamamaları için geçmiş yıllarda olduğu gibi bu yılda..

Sapanca’da Lavra İlaçlaması

Sapanca Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü ekipleri, haşerenin en önemli evresi olan larva döneminde ilaçlama çalışmalarına başladı.

Yaz aylarında vatandaşların haşere problemi yaşamamaları için geçmiş yıllarda olduğu gibi bu yılda erken başladıklarını dile getiren yetkililer, tek gayelerinin Sapanca’nın bu yıl haşeresiz bir yaz mevsimi geçirmelerini sağlamak olduğunu söyledi. Lavra döneminin haşereyle mücadelede en önemli evre olduğunu da sözlerine ekleyen Sapanca Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürü Kazım Şirin, bundan sonra haşerelerin üremelerinin önüne geçmek için üreme alanları olarak bilinen su birikintileri, kuyular, bataklıklar ve inşaat alanları gibi yerlerde sık sık ilaçlama çalışmalarını sürdüreceklerini ifade etti.

Vatandaşların rahat ve sağlıklı bir yaz geçirmesi için
Şirin, “Bahar aylarıyla beraber larva ilaçlamasına başladık. Ekiplerimiz her yıl olduğu gibi bu yılda larva ve haşere mücadelesinde Dünya Sağlık Örgütü’nün tavsiye ettiği ilaçları kullanıyor. Park ve Bahçeler Müdürlüğümüz vatandaşların rahat ve sağlıklı bir yaz geçirmesi için çalışmalarına hız vermiş durumda” dedi

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL