Güncel

Sapanca’da Din Görevlileri Haftası kutlandı

Sapanca’da Camiler ve Din Görevlileri Haftası Sapanca Kaymakamı Abdurrezzak Canpolat, Sapanca Belediye Başkanı Özcan Özen, Sakarya İl Müftüsü Hasan Başiş ve İlçe Müftüsü Yavuz Koçak’ın katılımıyla kutlandı. 1-7 Ekim Camiler..

Sapanca’da Din Görevlileri Haftası kutlandı

Sapanca’da Camiler ve Din Görevlileri Haftası Sapanca Kaymakamı Abdurrezzak Canpolat, Sapanca Belediye Başkanı Özcan Özen, Sakarya İl Müftüsü Hasan Başiş ve İlçe Müftüsü Yavuz Koçak’ın katılımıyla kutlandı.

1-7 Ekim Camiler ve Din Görevlileri Haftası nedeniyle Sapanca Müftülüğü’nün organize ettiği ve Sapanca’da görev yapan Sapanca Müftülüğüne bağlı personelin de katıldığı programda Kaymakam, Belediye Başkanı, İl Müftüsü ve İlçe Müftüsü, Din görevlilerine konuşma yaparak Din Görevlileri Haftalarını kutladılar.

Camiler ve Din Görevlileri Haftanızı tebrik ediyorum

Sapanca Belediye Başkanı Özcan Özen; “Camiler ve Din Görevlileri Haftanızı tebrik ediyor ve hayırlara vesile olmasını diliyorum. Gerek Müftülüğümüz gerekse bireysel olarak, sizlerle her zaman iletişim halindeyiz. Camilerimiz için bizim yapabileceğimiz bir şey varsa programımıza alarak yapıyoruz, yapmaya devam edeceğiz. Yeryüzündeki Allah’ın evi konumundaki camiler hepimizindir. Biz de göreve geldiğimizden bu yana çalışmalarımızı hak, hakkaniyet içerisinde sürdürüyoruz. Her zaman görüş ve taleplerinize açığız. Allah hepimize hayırlı vazifeler yapmayı nasip etsin. Ahirete irtihal eden tüm din görevlilerimize Allah’tan rahmet diliyorum. Hayatta olanlara sıhhat ve afiyet içerisinde Rabbimin daha nice hizmetler nasip etmesini diliyorum. İl ve İlçe Müftülüğümüzün tüm mensuplarına hizmetleri için şahsım, belediyemiz ve hemşerilerim adına teşekkür ediyorum” ifadelerini kullandı.

Bütünleştirici görev anlayışıyla

Sapanca Kaymakamı Abdurrezzak Canpolat; “Ülkemizin dört bir köşesinde fedakârca hizmet veren din görevlilerimiz uzlaştırıcı ve bütünleştirici görev anlayışıyla dini konularda halkımızı aydınlatırken aynı zamanda sosyal sorunlara da çözüm arayan ulvi bir vazifeyi yerine getirmektedirler. Bu vesile ile Camiler ve Din Görevlileri Haftası ülkemiz, milletimiz ve tüm din görevlilerimiz için hayırlı, başarılı hizmetlere vesile olmasını Yüce Allah’tan niyaz eder, tüm din görevlilerimizin Camiler ve Din Görevlileri Haftası’nı kutlarım” şeklinde konuştu.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL