SonDakika

Sapanca sahili bembeyaz

Marmara geneli son 4 yılın en etkili kar yağışını yaşarken, Sakarya’nın gölüyle meşhur ilçesi Sapanca’da bu kara teslim oldu…  Bu akşam saatlerinde başlayan kar yağışı bir çok il ve ilçelerde..

Sapanca sahili bembeyaz

Marmara geneli son 4 yılın en etkili kar yağışını yaşarken, Sakarya’nın gölüyle meşhur ilçesi Sapanca’da bu kara teslim oldu… 

Bu akşam saatlerinde başlayan kar yağışı bir çok il ve ilçelerde ekili olurken Sapanca sahilinden birbirinden güzel manzaralar vatandaşları büyüledi. Hafta sonu çıkma yasağına rağmen kara hasret kalan vatandaşlar heryeri bembeyaz gördükten sonra dayanamayıp kendilerini sokağa attı. Vatandaşlar, özellikle Sapanca sahiline, yasağı hiçe sayıp, Sapanca sahiline, aldırış etmeden akın etti. Meteoroloji Genel Müdürlü’ğünün verdiği bilgiye göre bugün ve özellikle yarın karın tipi şeklinde kuvvetli fırtına eşliğinde yağacağını söylerken vatandaşların çatı uçmaları ve soba zehirlenmelere karşı tedbirli olmalarını dile getirirken, öte yandan özellikle geceleri şiddetli don görüleceğini ifade etti. Alınan bilgiye göre yağışların bugün ve yarın yurt genelinde etkili olacağını söyleyen Meteoroloji özellikle Marmara’nın doğusunda, Kocaeli, Sakarya, Düzce ve Bolu illerinde etkili olacağını söyledi.

Haber ve Foto: Ersoy AYYILDIZ / SAPANCA

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL