SonDakika

Sapanca Gölü’nde gizemli taş bulundu!..

Sapanca sevdalısı; Gazeteci, Yazar, Ressam Ersoy Ayyıldız’ın Sapanca Gölü’nde bulduğu taş ilgi odağı oldu. İnsan yüzünü andırıyor Gölün yaklaşık 2 metre derinliğinde bulunan ve üzerinde insan figür izlerine rastlanan taş,..

Sapanca Gölü’nde gizemli taş bulundu!..

Sapanca sevdalısı; Gazeteci, Yazar, Ressam Ersoy Ayyıldız’ın Sapanca Gölü’nde bulduğu taş ilgi odağı oldu.

İnsan yüzünü andırıyor
Gölün yaklaşık 2 metre derinliğinde bulunan ve üzerinde insan figür izlerine rastlanan taş, izleyenleri resmen şaşkına çevirdi. Yaklaşık 70 cm çapında ve 5-6 kilo civarında olan ve ilk bakışta normal bir taş gibi görünse de, dikkatli bakıldığında bir insan yüzünü andırıyor.
Gölde yüzme esnasında gözüne bir taş iliştiğini fark eden Ersoy Ayyıldız; taşın yaklaşık 2 metre derinde olduğunu belirterek şöyle konuştu: “Şaşkınlığımı üzerimden atarak suyun yaklaşık 2 metre dibine dalış yaptım ve kendi imkanlarımla su üstüne çıkarmayı başardım. Farklı bir taş, incelenmesi gerektiğini ve yüksek olasıkla gökyüzünden düşen bir meteor parçası olabileceğini düşünüyorum” dedi.

Taşa teklif geldi
Sapanca Gölü’nde bulunan taş görenlerin yoğun ilgisini çekerken, bir vatandaş 2.000 Lira fiyat teklifi vererek satın almak istedi. Taşı bulan Ersoy Ayyıldız ise teklifi reddettiğini ve satmak istemediğini dile getirdi.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL