Güncel

Sapanca Belediyesi, Aşure dağıtımı yapacak

Sapanca Belediyesi, her yıl olduğu gibi bu yılda Muharrem ayı dolayısıyla aşure dağıtımı yapacak. On Beş noktada dağıtım yapılacak Bolluk ve bereketin simgesi Muharrem Ayı’nın incisi olan aşure, Sapanca Belediyesi..

Sapanca Belediyesi, Aşure dağıtımı yapacak

Sapanca Belediyesi, her yıl olduğu gibi bu yılda Muharrem ayı dolayısıyla aşure dağıtımı yapacak.

On Beş noktada dağıtım yapılacak

Bolluk ve bereketin simgesi Muharrem Ayı’nın incisi olan aşure, Sapanca Belediyesi tarafından 20 Ağustos Cuma günü Cuma Namazının ardından; Yanık Camii, Kurtköy Camii, Tepebaşı Camii, Kırkpınar Merkez Camii, Mahmudiye Camii,  Güldibi Camii, Buhara Camii, Yenicamii, Muhammet Safitürk Parkı, Güner Ekici Parkı, Kapalı Pazar Yeri, Yüzevler Camii, Uzunkum Camii, Yenimahalle Camii, Gazipaşa Camii olmak üzere on beş noktada eş zamanlı olarak dağıtımın yapılacağı bilgisi verildi.

Bolluk ve bereketin simgesi

Sapanca Belediye Başkanı Özcan Özen; “Her yıl Muharrem Ayının 10. günü Aşure Günü olarak kutlanmakta. Aşure paylaşmanın, dayanışmanın, birlikteliğin, sevginin ifadesi; bolluk ve bereketin simgesidir. Bu yıl da geçen yıl olduğu gibi Covid-19 tedbirleri kapsamında maske, temizlik ve sosyal mesafe kurallarına uyarak on beş noktada aşure dağıtımımızı yapacağız” diye belirtti. Başkan Özen, tüm halkı kurallara ve tedbirlere uyarak aşure yemeğe davet etti.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL