Güncel

Sapanca Belediye Personeline Afet Bilinci Eğitimi

Sapanca Belediyesi, personelini olası afetler hakkında bilinçlendirmek için “Birey ve Aileler İçin Afet Bilinci Eğitimi” düzenledi. Toplumsal güç birliğinin geliştirilmesine katkıda bulunun Bir hafta boyunca devam edecek olan eğitimin ilki..

Sapanca Belediye Personeline Afet Bilinci Eğitimi

Sapanca Belediyesi, personelini olası afetler hakkında bilinçlendirmek için “Birey ve Aileler İçin Afet Bilinci Eğitimi” düzenledi.

Toplumsal güç birliğinin geliştirilmesine katkıda bulunun

Bir hafta boyunca devam edecek olan eğitimin ilki Sapanca Belediyesi Meclis Salonu’nda gerçekleştirildi. AFAD Gönüllüleri; Ali Bayoğlu, Mehmet Mercan, Şafak Başoğlu, Osman Karadağ, ve Yunus Derelioğlu tarafından verilen eğitimde olası afetler hakkında bilgilendirme yapıldı. AFAD Gönüllüleri eğitmenleri eğitimlerinde şu ifadelere yer verdi:

“Risklerinizi farkında olun Afet ve Acil Durum Aile Planınızı hazırlayın ve geliştirin. Sağlam binaları tercih edin. Eşyalarınızı sabitleyin, yerlerini değiştirin veya azaltın. Yangın risklerinize karşı önlem alın, bu konuda eğitimlere katılın. Evlerimiz ne kadar sade olursa bizler için daha sağlıklı olacak. Bir sarsıntı anında girişinizi çıkışını önleyecek, işin kötüsü kurtarma ekiplerinin de eve girmesini engelleyecek ortamlar varsa mutlaka iyileştirmeler yapın. Çök- kapan- tutun tahliye gibi davranışları sürekli prova edin. İlk yardım malzemelerini yaşadığınız ortamda bulundurun ve ilk yardım eğitimi alın. Hem kendiniz hem de aileniz için tatbikat yapın. Toplumsal güç birliğinin geliştirilmesine katkıda bulunun. Afetlerin ne zaman geleceği belli değildir. Bu duruma her zaman hazırlıklı olmalıyız. Bunun için de eğitimler çok önemlidir” ifadelerine yer verildi.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL