Spor

Sakarya’nın Gençlik Merkezleri; göz kamaştırıyor…

Sakarya Gençlik ve Spor İl Müdürlüğüne bağlı il genelindeki toplam 8 Gençlik Merkezi‘nde yapılan çalışmalar göz kamaştırıyor. Pandemi sürecinin başlamasıyla birlikte, yaptıkları faaliyetlerle gündemden düşmeyen Gençlik merkezlerinin faaliyetleri arasında yer..

Sakarya’nın Gençlik Merkezleri; göz kamaştırıyor…

Sakarya Gençlik ve Spor İl Müdürlüğüne bağlı il genelindeki toplam 8 Gençlik Merkezi‘nde yapılan çalışmalar göz kamaştırıyor.

Pandemi sürecinin başlamasıyla birlikte, yaptıkları faaliyetlerle gündemden düşmeyen Gençlik merkezlerinin faaliyetleri arasında yer alan çalışmalardan bazıları sırasıyla, Kovit 19 virüsünün Ülkemİzde görülmesiyle birlikte Tedbirlerin artması ve sokağa çıkma kısıtlamasında, öncelikle yaşlı vatandaşlarımıza vefa grubu oluşturarak ihtiyaçlarının temini noktasında büyük katkı yaptı. Evde başlayan onlİne eğitimde İnternet dolayısıyla Eba’dan derslerine katılamayan çocuklar için Hijyen kuralları ve sosyal mesafeye uyularak Gençlik merkezlerinde oluşturulan dersliklerde öğrencilerimizin online derse katılmaları konusunda destek verdi. Evlerinden çıkamayan çocuklar için Kitap dağıtımının yanı sıra Mahallelere Seyyar sinama götürdü. Türkiye’nin en kapsamlı Lazer Tag oyun parkuru oluşturup gençlerin hizmetine sundu. Gençlik merkezlerinde, ingilizce ve farklı konularda online eğitim verdi. Ülkenin önde gelen Dene yap atölyelerinin yanı sıra, kişisel eğitim atölyeleri ve Kitap kafeleri gençliğin hizmetine sundu. Kış ayının gelmesiyle birlikte ihtiyaç sahibi ailelere gıda yardımı, sokak hayvanları ve kanatlı hayvanlara mama, su yardımında bulunarak gönüllülük esasına dayalı hizmet etmeye devam ediyor.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL