Güncel Yaşam

Sakarya’daki Samsunlular Nokul’da bir araya geldi

Sakarya Samsunlular Derneği yönetim kurulu Haziran ayında gerçekleşen kongrenin ardından ilk kez Nokul’da bir araya geldi. Sakarya Samsunlular Eğitim Kültür ve Yardımlaşma Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Adnan Pala Başkanlığında gerçekleşen..

Sakarya’daki Samsunlular Nokul’da bir araya geldi

Sakarya Samsunlular Derneği yönetim kurulu Haziran ayında gerçekleşen kongrenin ardından ilk kez Nokul’da bir araya geldi.

Sakarya Samsunlular Eğitim Kültür ve Yardımlaşma Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Adnan Pala Başkanlığında gerçekleşen yönetim kurulu toplantısı Kuzey Marmara Otoyolu Akyazı çıkında bulunan İSKİD Genel Başkanı Fatih Aşçı’nın sahibi olduğu Nokul Lazzet Durağında gerçekleşti. Ankara Samsunlular Federasyonu’nda Genel Başkan Yardımcısı ve Dernek Başkanı Adnan Pala toplantı sonrasında yaptığı açıklamasında; “Sakarya Samsunlular Derneğimiz Haziran ayında 8’inci kongremizi gerçekleştirdik. Bu Kongre sonrasında yönetim kurulu toplantımızın ilkini bu gün gerçekleştirdik. Tüzük değişikliği yaparak yönetim kurulu sayımızı arttıracağız. Bu şehirde 10 bin dolayında hemşerimiz var. Şuanda 300 dolayında kayıtlı üyemiz var. Bu sayı gün geçtikçe artıyor. Üye aidatı almıyoruz. Gelecek yılda gerçekleştirmeyi planladığımız programla ilgili istişarelerde bulunduk. Bu yıl Sakarya Poyrazlar Gölü Tabiat Parkında 3’üncü Aile Piknik ve Keşkek Şöleni tertipledik. 7 kazan geleneksel keşkek dağıtımı yapıldığı şölenin önümüzdeki sen 4’üncüsü yapmayı amaçlıyoruz. 18 Aralık 2022 tarihinde ‘Samsun Gençlik Buluşması’ adında bir program tertipleyeceğiz. Ankara Samsunlular Federasyonu Genel Başkanı Osman Yılmaz’ın iştiraki ile Ankara’da gerçekleşecek program Sergi ile başlayacak. Haluk Levent Konseri ile devam edecek program Ödül töreni ile sona erecek. Bu günkü yönetim kurulu toplantısında bu konuyu da istişare ettik.” dedi.

 Günün anısına plaket takdim etti

Adanan Pala konuşmasının devamında ise; “Bu gün burada bizleri ağırlayan değerli hemşerimiz, ‘Nokul Lazzet Durağı’nın sahibi İstanbul Samsunlu Genç İş İnsanları Derneği Genel Başkanı ve AST Ajans Yönetim Kurulu Başkanı Fatih Aşçı Fatih Aşçı’ya teşekkür ediyorum” diyerek, günün anısına plaket takdim etti.

YORUMLAR (1)

  1. Sabri TEMUR diyorki:

    Sakarya’da Samsunlular derneği başkanı ve yönetimine sonsuz teşekkürler başarıdan başarıya koşuyor

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL