Siyaset

Sakaryalı müzisyenler isyanda: “Zor durumdayız…”

Covid-19 Pandemi tedbirleri kapsamında alınan önlemler gereği düğün ve eğlence mekânlarının kapalı olması sebebiyle etkilenen müzisyenler; Gelecek Partisi Sakarya İl Teşkilatı Kültür ve Sanat Politikaları Başkanı Ergün Özgör ile Sakarya..

Sakaryalı müzisyenler isyanda: “Zor durumdayız…”

Covid-19 Pandemi tedbirleri kapsamında alınan önlemler gereği düğün ve eğlence mekânlarının kapalı olması sebebiyle etkilenen müzisyenler; Gelecek Partisi Sakarya İl Teşkilatı Kültür ve Sanat Politikaları Başkanı Ergün Özgör ile Sakarya Faal Müzisyenler ve Müzik Sevenler Derneği‘nde bir araya gelerek Türkiye Cumhuriyeti Başkanı Recep Tayyip Erdoğan’a çağrıda bulundu.

 

Sorunları için tek ses oldular

Kısa adı SAFAMDER olan Sakarya Faal Müzisyenler ve Müzik Sevenler Derneği‘nin hizmet binasında Sakaryalı müzisyenler ile bir araya gelen Gelecek Partisi Kültür ve Sanat Politikaları Başkanı Ergün Özgör, gerçekleştirdikleri toplantıda; Cumhurbaşkanı Erdoğan’a seslenerek; müzisyenler, düğün salonu sahipleri, ses ışık firmaları ve organizasyoncular olarak zor durumda olduklarını dile getirdi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’a seslendiler

Konu ile ilgili Basın açıklaması yapan Ergün Özgör; “Sayın Cumhurbaşkanımız, Devlet büyüklerimiz, mülki amirlerimiz, şehrimizin değerli yöneticilerine Sakaryalı müzisyenler olarak seslenmek istiyoruz. Bizler ülkemizin her platformunda var olan, Türkiye ekonomisine oldukça büyük katkı sağlayan düğün sektörüne hizmet veren müzisyenler, düğün salonu sahipleri, ses ışık ve organizasyon firmaları olarak tüm dünyayı olduğu gibi ülkemizi de tehdit eden Covid-19 salgını sebebiyle en çok etkilenen kesimlerin başında gelmekteyiz. Birçok esnafımız iş yerlerini kapatırken birçoğumuzda kapanma tehlikesi ile karşı karşıya kalmış bulunmaktayız. Tüm umutlarımızı Sayın Cumhurbaşkanımızın bizler ile ilgili açıklamasına bağlamış 1 Temmuz itibariyle işlerimizin yeniden açılmasını beklerken yayınlanan genelge maalesef bizler için büyük bir hayal kırıklığı olmuştur. Birçok düğün, davet ve organizasyon sahibi vatandaşımız iptal talebiyle ofislerimize akın etmektedir. Bizler bu süreçte çaresiz ne yapabileceğimiz bilemez halde çözüm beklemekteyiz. Sayın Cumhurbaşkanımızdan yayınlanan genelgenin tekrardan gözden geçirmelerini istirham ediyoruz. Biz müzisyen, düğün salonu sahipleri ve organizasyoncular olarak sosyal mesafe ve gerekli her türlü tedbirlerin alınmasıyla işlerimizi yapmak ve evimize ekmek götürmenin peşindeyiz” diyerek isteklerini dile getirdi.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL