Ekonomi

SakaryaGİAD: “Yeniden başlıyoruz”

Türkiye Genç İş İnsanları Konfederasyonuna bağlı olarak 2015 yılında kurulan ve “Sakarya için değer” sloganıyla yola çıkan Sakarya GİAD, 7 Temmuz Çarşamba akşamı Premier Inn Otel’de şehrin protokolünü, farklı alanlardan..

SakaryaGİAD: “Yeniden başlıyoruz”

Türkiye Genç İş İnsanları Konfederasyonuna bağlı olarak 2015 yılında kurulan ve “Sakarya için değer” sloganıyla yola çıkan Sakarya GİAD, 7 Temmuz Çarşamba akşamı Premier Inn Otel’de şehrin protokolünü, farklı alanlardan birçok iş insanı ve TÜGİK Genel Başkanı Erkan Güral’ı ağırladı. Program boyunca pandemi sürecinde ülkemizin ve şehrimizin uğradığı zorluklara ve bu sürecin iş dünyasında bıraktığı hasarlara değinilirken normalleşmelerle birlikte oluşan yeni dünya düzeninde neler yapılacağına, bizleri nelerin beklediğine, sektörlerdeki değişikliklere değinildi. “Yeniden Başlıyoruz” temalı bu gecede Sakarya’nın yöresel yemekleri ikram edilirken, Sakarya’nın tanıtılması adına da birçok etkinliğe yer verildi. Sakarya Genç İş İdamları Derneği’nin pandemi sürecinde neler yaptığı, 2015’ten bu yana nasıl bir yol kat ettiği, gelecek süreçte derneğin hedefleri video sunumları ile davetlilere sunuldu.

SAKARYA GİAD BU SINAVI EN İYİ ŞEKİLDE VERDİ
Tüm şehrin dinamiklerinin bir arada olduğu bu gecede yoğunlukları sebebiyle katılım sağlayamayan şehrimizin idarecileri ve yöneticileri, düzenlenen bu programın şehrimiz için çok değerli olduğu mesajlarını ileterek geceye dâhil oldu. Sakarya Uygulamalı Bilimler Üniversitesi Rektörü Prof. Dr Mehmet Sarıbıyık’ın da konuşma yaptığı programa ilgi oldukça büyüktü. Sakarya GİAD Yönetim Kurulu Başkanı Zafer Bekdemir’in salgın sürecinde derneğin birleştirici düsturu ve sürece yönelik düşüncelerini belirten anlamlı konuşmasında “Hepimiz maddi ve manevi zararlara uğradık, zor günler yaşadık fakat maddi kayıplar bir şekilde er ya da geç giderilir. Para kazanılır, kaybedilir ancak kimlerle, hangi yolda yürüdüğümüzden emin olmak tüm kazançların en değerlisidir. Sakarya GİAD olarak bu sınavı en iyi şeklide verdiğimize inanıyorum, bu anlamda tüm değerli üye arkadaşlarıma teşekkür ediyorum. 2015 yılında “Sakarya için değer” sloganıyla çıktığımız bu yolda 140 firma ve 3000’e yakın personel ve yaklaşık 330.000 m²’lik alanda yıllık toplam 2 milyar TL’lik ciroya ulaşarak ülke ve şehir ekonomisine, istihdamına katkı sağlamanın gururunu yaşıyoruz” dedi.

FARKLI ALANLARDA BİRÇOK İSİM AĞIRLANDI
Şehrin ruhunu yeniden canlandırmayı ve pandeminin sebep olduğu yorgunluğu atmayı hedefleyen davette şehir adına birçok değerli isim ağırlandı. Katılımcılar arasında TÜGİK Genel Başkanı Erkan Güral ve Sakarya GİAD Kurucu Başkanı, TÜGİK Genel Başkan yardımcısı Gökhan Korkmaz da konuşmalarıyla GİAD’ın ruhunu bir kez daha gözler önüne serdi. Geçmiş dönemde yapmış olduğu çalışmalar için Gökhan Korkmaz’a ve GİAD ailesine teşekkürlerini ileten TÜGİK Genel Başkanı Erkan GüralSakarya benim için çok özel bir şehir, bu değeri de yaptığımız yatırımlarla gösterme fırsatı buluyoruz. Bölgeye inanıyor ve güveniyoruz, bölgenin ekonomisine ve hareketliliğine olan inancımızı bu yatırımlarla gösteriyoruz. Sakarya tabiatıyla, tarımıyla, sanayisiyle, ihracatı ve üretimiyle bizlere her imkânı sunuyor. Bu şehrin kıymetini bilmek ve daha çok yatırım yapmak lazım” ifadelerinde bulundu. Çıktıkları bu yolda birlik ve beraberliğin önemine değinen Sakarya GİAD Kurucu Başkanı, TÜGİK Genel Başkan Yardımcısı Gökhan KorkmazBizlere desteğini esirgemeyen Genel Başkanımız Erkan Güral ve TÜGİK yönetimleriyle el ele vererek Türkiye genelinde yetmişin üzerinde derneğimiz ve on bin üyemizle Türkiye ekonomisine inancımızla Sakarya için ve Türkiye için çalıştık. Bu çalışmalarımızda her zaman bir hayalimiz vardı. Genç iş camiasının Türkiye’de ses getiren, yol gösteren, öncü olan cesaretli bir toplum olması görüşümüz vardı. Biz de bir araya gelerek bunu başlattık ve bu hedefte devam ediyoruz” dedi.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL