Güncel Spor

Sakarya’dan Tokyo’ya uzanan gurur kaynağı

Tokyo’da oynanan Olimpiyatta Karate dalında 15 hakem arasına girerek Türkiye’yi temsil eden ve olimpiyatlarda ki ilk Türk Karate Hakemi olarak görev yapan Uluslararası Hakem Uğur Kobaş bugün oynanan karate maçlarını..

Sakarya’dan Tokyo’ya uzanan gurur kaynağı

Tokyo’da oynanan Olimpiyatta Karate dalında 15 hakem arasına girerek Türkiye’yi temsil eden ve olimpiyatlarda ki ilk Türk Karate Hakemi olarak görev yapan Uluslararası Hakem Uğur Kobaş bugün oynanan karate maçlarını yönetti.

23 temmuz’ dan bu yana oynanan ve 8 temmuz’ da son bulacak olan 2020 Tokyo Olimpiyat Oyunlarında heyecan devam ediyor. Sakarya’nın gurur kaynağı haline gelerek ilk Türk Karate Hakemi unvanını alan ve ülkemizi Tokyo’da temsil eden Uğur Kobaş bugün oynanan karate maçını yönetti.

Dünya genelinde 199 ülke 784 hakem içerisinden seçilen tek Türk Karate Hakemi Uğur Kobaş daha önce de gösterdiği başarılardan dolayı Avrupa Hakem Kuruluna girmeye hak kazanmıştı. Tecrübeli hakem Türkiye’yi en iyi şekilde hak yemeden adaletli bir biçimde temsil edeceğini ifade etmişti.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL