Güncel

Sakarya’dan Filistin’e destek

Anadolu Gençlik Derneği Sakarya Şubesi,  Siyonist Terör örgütü İsrail’in, Mescidi Aksa’da Müslümanlara yönelik saldırılarında şehit düşenler için gıyabi cenaze namazı ve basın açıklaması düzenledi. Anadolu Gençlik Derneği Sakarya Şubesince Orhan..

Sakarya’dan Filistin’e destek

Anadolu Gençlik Derneği Sakarya ŞubesiSiyonist Terör örgütü İsrail’in, Mescidi Aksa’da Müslümanlara yönelik saldırılarında şehit düşenler için gıyabi cenaze namazı ve basın açıklaması düzenledi.

Anadolu Gençlik Derneği Sakarya Şubesince Orhan Camii avlusunda Cuma Namazı sonrası düzenlenen protesto gıyabi cenaze namazı ile başladı. İl başkanı Ali Ahmet Çelik’in basın açıklaması ve sonrasında yapılan dua ile nihayete erdi. Ellerinde Filistin ile Türk Bayrağı bulunan halk, “Canımız, kanımız sana feda olsun ey Aksa”, “Kahrolsun İsrail”, “Mehmetçik Kudüs’e” şeklinde slogan attı. Sivil Toplum kuruluşları ve Sakarya halkı programa yoğun destek verdi.

Anadolu Gençlik Derneği Sakarya Şube Başkanı Ali Ahmet Çelik, yaptığı konuşmada, Mescid-i Aksa’nın Müslümanların kırmızıçizgisi olduğunu belirtti.

Açıklamada şu ifadelere yer verildi: “Günlerdir süren terörist İsrail saldırılarında binlerce Filistinli kardeşimiz ilk Kıblegahımız olan Mescid-i Aksa’yı canlarıyla, kanlarıyla savunurlarken yaralandılar ve şehit oldular.Siyonist İsrail ise sistemli bir şekilde hem Müslüman kanı dökmeye hem de adım adım Mescid-i Aksa’yı işgal etmeye devam etmektedir. Siyonist İsrail, ilk mescidimiz, mukaddesimiz, binlerce yıllık tarihi ve kültürel öneme sahip Mescid-i Aksa’yı yakıp yıkmaktan geri durmamakta, ibadetlerini yerine getiren Filistinli kardeşlerimize haince saldırmakta, işgalci sivil siyonistler Mescid-i Aksa’ya baskınlarını sürdürmektedir.

KATLİAMLAR SÜRÜYOR

Günlerdir Siyonist İsrail’in başta Gazze olmak üzere masum Filistinli kardeşlerimize karşı yapmış olduğu saldırılarda; kundaktaki bebeklerden, sokakta oynama çağına gelmiş çocuklara, delikanlı genç kardeşlerimizden, hamile annelere, genç yaşlı demeden Filistinli kardeşlerimiz şehit düşmüştür.İşgalci Siyonistler, Filistinli kardeşlerimizin evini basmakta, işgal polisiyle işbirliğiyle Filistinli kardeşlerimize linç girişiminde bulunmaktadır. Terörist Israil’in yapmış olduğu bu saldırıları kalbinde merhamet taşıyan, insanlıktan nasibini almış hiçbir kimsenin kabul etmesi mümkün değildir. Buna rağmen Batı ülkeleri işbirlikçi yaklaşımlarıyla her zaman olduğu gibi batılın yanında olduklarını göstermişler ve ikiyüzlü politikalarıyla masum Filistinli kardeşlerimize yapılan zulmü ve şehit edilen kardeşlerimizi görmezden gelmişlerdir.

TEPKİMİZ SÜRECEK

Siyonist İsrail, Filistin’de yaptığı her tecavüzün, küstahlığın, şımarıklığın karşılığını mutlaka alacaktır. Siyonist İsrail’in attığı her adımı takip edeceğiz ve anında gereken tepkiyi göstereceğiz. Müslümanların ve tüm mazlumların birlikteliği inşallah Siyonist İsrail’in ve işgalin sonunu getirecektir.

BİRLİK OLMA ZAMANI

Biz bütün Müslümanları ve mazlumları terörist İsrail’e karşı birlik olmaya davet ediyoruz. Şunu herkes bilmeli ki Siyonizm tüm insanlığa yönetilmiş bir tehdittir.  Müslümanlar Siyonizm’in ve Siyonist İsrail’in tuzaklarına düşmemelidir. Hangi renkten ve ırktan olursa olsun bütün Müslümanlar kardeştir. Hangi renk ve ırktan olursa olsun barış ortamında yaşayabilmek her insanın hakkıdır. Siyonist İsrail’e karşı birlik çağrımız, tepkilerimiz, açıklamalarımız harekete geçmesi gereken herkes harekete geçinceye kadar devam edecektir. Milyonlarca Kudüs Gönüllüsü olarak yola çıkmaya, Aksa için kanımızı akıtmaya ve canımızı vermeye hazırız. Son Siyonist ölünceye kadar mücadeleye devam edeceğiz. Mücahedemiz; başta Kudüs olmak üzere tüm İslam beldeleri ve mazlum coğrafyalar kutlu bir zaferle Siyonizm’den kurtulana dek devam edecektir. Filistin ve Kudüs davasının yılmaz savunucusu, İslam Birliğinin kurulması adına ömrü boyunca çalışmalar yürüten ve İslam Birliği’nin mutlaka kurulması gerekliliğini bizlere miras olarak bırakan Merhum Prof. Dr. Necmettin Erbakan Hocamızın; “İsrail laftan anlamaz. Yalnızca güçten anlar” sözü bir kez daha haklılığını göstermiştir. Terör örgütü İsrail, Müslümanların gücünü görecek ve cehenneme sürülecektir.

SORUMLUYUZ

Artık sözün bittiği yerdeyiz. Herkes gücünün, konumunun sorumluluğunu yerine getirmeli. Müslüman ülke yönetimleri birkaç kınama mesajının ötesine geçemediler. En mukaddesleri çiğnenirken birlik olamadılar. Başta Türkiye olmak üzere tüm ülkeleri vakit kaybetmeden Siyonist vahşi saldırılarını durduracak asker göndermeye davet ediyoruz. Asker kışladan çıkmalı. Gün zulme karşı birlik olma günüdür, gün zalime haddini bildirme günüdür. Cenab-ı Allah, Filistinli kardeşlerimizin şehadetlerini kabul etsin. Özgür Mescid-i Aksa ve Filistin için direniş gösteren kardeşlerimize güç ve kuvvet versin. Allah burada toplanan, şehit kardeşlerimizin gıyabi cenaze namazında ellerini semaya açan, dualarıyla kardeşlerimizin yanında olduğunu gösteren inanmış topluluğa, Özgür Mescid-i Aksa’da omuz omuza namaz kılmayı nasip etsin. Özgür Filistin topraklarında kardeşlerimizle beraber bir arada olmayı nasip etsin. Yaptığımız dualar tüm mazlum coğrafyaların kurtuluşuna vesile olsun. Zafer İslam’ındır, zafer yakındır!” Basın açıklaması ve yapılan duanın ardından program nihayete erdi.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL