Genel Sağlık Yaşam

Sakarya’da Masaja İlgi Artıyor

Sakarya’da masaja gösterilen ilgi artmaya devam ediyor. Masaj, kasların rahatlamasını sağlayarak ağrı hissinin azalmasına yardımcı oluyor. Stresi azaltan masaj aktivitesi, kasların gerginliğinin ortadan kalkmasını sağlıyor. Bölgesel enerji bloklanmaları, kas sıkışmaları,..

Sakarya’da Masaja İlgi Artıyor

Sakarya’da masaja gösterilen ilgi artmaya devam ediyor. Masaj, kasların rahatlamasını sağlayarak ağrı hissinin azalmasına yardımcı oluyor. Stresi azaltan masaj aktivitesi, kasların gerginliğinin ortadan kalkmasını sağlıyor. Bölgesel enerji bloklanmaları, kas sıkışmaları, yanlış hareket nedeniyle yaşanan tutulmalar masaj yardımı ile yok olabiliyor. Masaj, Sakarya’da da uzman ellerde günlük yaşamın bir parçası olarak yerini aldı.

Masajın bir anlamda yenilenmek olduğunu belirten A Dıamond Hotel Welness & SPA İşletmecisi Fatma Demir, “Masaj, sadece keyif için yaptırılan bir sanat değildir. Vücuda pek çok faydası da bulunur” dedi.

Masajın birçok faydasının yanı sıra depresyonu yatıştırdığını, insanı dingil bir hale getirdiğini, ruhsal bir arınmaya kadar birçok faydası bulunduğunu dile getiren Fatma Demir,İyi bir masaj bağışıklık sistemini güçlendirir. Ağrıların azalmasına yardımcı olur. Düzenli masaj terapisi alan kişiler stresten, depresyondan kurtulur. Bu yapılan istatistiklerle de kanıtlanmıştır” ifadelerini kullandı.

 ‘’Yanlış uygulama yarar değil zarar verir’’

Uzmanlara göre masajın yanlış uygulaması sinir sistemine zarar veriyor. Vatandaşlar güvenli ve doğru masaj yaptırabilecekleri yer arayışına girdi. Uzmanlar eğitimli insanlara masaj yaptırın çağrısını sık sık tekrarlıyor. Masaj tekniği yanlış uygulandığında vücutta ağrı artıyor, kas- tendon gibi dokulardaki yaralanmalar ilerliyor.

A Dıamond Hotel Welness & SPA İşletmecisi Fatma Demir,  “Masajda önemli olan uzman bir ekip tarafından tamamen hijyen bir ortamda hizmet almaktır. Ayrıca işi bilmeyen bir kişinin yaptığı masaj yarar yerine zarar verebilir” dedi.

Masajın Vücuttaki dokuların yenilenmesi gibi birçok noktada faydası olduğunu belirten Fatma Demir, günümüzde birçok yerde bilinçsiz şekilde masaj yapıldığına da dikkat çekti. Bilinçsiz ve uzman olmayan ellerle yapılan masajın fayda yerine zarar vereceğini de anımsatan Demir, “Masajı uzman masöz veya masör fizyoterapistler uygulamalı” diye konuştu.

‘’SPA Merkezin kalitesinde de iddialıyız’’

Kaliteli yaşayan insanların masajın yanı sıra kişisel bakımına da büyük önem verdiğini belirten Fatma Demir, “Biz, uzman ellerde hayat bulan masaj kadar SPA Merkezin kalitesinde de iddialıyız. İyi bir masajla birlikte sauna ve Türk Hamamı hizmeti de sunuyoruz. Bütün bunları yaparken taviz vermediğimiz tek yanımız hijyendir. Covid-19 ile birlikte Pandemi önlemlerine büyük önem veriyoruz. Bu noktada personelimizin hizmet içi eğitimlerini tamamladık. Yine masaj odaları, sauna, Türk Hamamı ve bekleme yapılan yerlerde Pandemi önlemlerini en üst seviyede tutuyoruz” dedi.

Dere şırıltısı, kuş cıvıltısı, göl ve ormanın buluştuğu doğa harikası bir tesiste Welness & SPA hizmete verdiklerini sözlerine ekleyen Fatma Demir şunları kaydetti, “Oldukça modern ve rahatlatıcı konsept ile hazırlanmış olan Masaj odası, Türk hamamı, Sauna Odası, SPA Merkezi, Masaj Odası ve Açık  havuzdan oluşan kolektif hizmetlerimiz ile rahatlığın ve dinlenmenin keyfini doyasıya çıkartabilirsiniz. Kendine önem veren misafirlerimize doğal aromatik esintiler, keyif dolu terapiler ve huzurlu anlar bir gün sunuyoruz”.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL