TÜRKİYE GÜNLÜK KORONAVİRÜS TABLOSU Toplam İstatistikler
  • BUGÜNKÜ TEST SAYISI 224.128
  • BUGÜNKÜ HASTA SAYISI 5.575
  • BUGÜNKÜ VEFAT SAYISI 59
  • BUGÜNKÜ İYİLEŞEN SAYISI 4.427
Eğitim

Sakarya Uğur Okulları 23 Nisan kutladı

Türkiye Büyük Millet Meclisi bundan tam 101 yıl önce 23 Nisan’da açıldı. Bu önemli günü Gazi Mustafa Kemal Atatürk ‘Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı‘ olarak çocuklara armağan etti. Türk ve..

Sakarya Uğur Okulları 23 Nisan kutladı

Türkiye Büyük Millet Meclisi bundan tam 101 yıl önce 23 Nisan’da açıldı. Bu önemli günü Gazi Mustafa Kemal AtatürkUlusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı‘ olarak çocuklara armağan etti. Türk ve dünya çocukları için büyük önem taşıyan bu gün 101 yıldan bu yana tüm dünya çocuklarıyla birlikte kutlanmaktadır.

23 Nisan’ı ülkemiz dört bir yanda büyük bir coşkuyla kutlarken Sakarya Uğur Okulları Kampüsü de birbirinden önemli ve anlamlı etkinliklerle kutlamanın mutluluğunu yaşadı. Uğur Ailesi 23 Nisan’da çocuklara koltuk devretme geleneğini unutmayıp bu geleneği devam ettirdi. 7. Sınıf Uğur öğrencisi Mehmet Yüce, Uğur Okulları Kurucu Müdür  Yavuz MÜFTÜOĞLU’nun koltuğuna oturdu. Bir eğitimci sıfatıyla günün önemi ile ilgili konuşma yaptı. Çocukların gülen yüzü ve gözlerindeki ışığın yarınları inşa yolunda Uğur Okulları’na yol gösterdiğini dile getirdi.

Özel Sakarya Uğur Ortaokul Müdürü Nurhan MÜFTÜOĞLU konuşmasında “Aklın ve bilimin ışığında ilerleyen çağdaş bir toplum olarak dünya devletleri arasında yerimizi koruyacağımız ve gelecek nesillerimize daha çağdaş bir Türkiye bırakacağımızdan hiç şüphem yoktur. Ülkemize ve çocuklarımıza en temel görevimiz budur” diyerek çağdaş toplumun önemini vurguladı. Tören öğrencilerin okudukları şiirler, keman dinletisi ve dans gösterisi ile sona erdi.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL