Eğitim

Sakarya Uğur Okulları; 12.sınıf öğrencilerini mezun verdi

Sakarya Uğur Okulları, 2020-2021 Eğitim Öğretim Dönemi 12.sınıf öğrencilerini mezuniyet töreni ile geleceğe uğurladı. Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başlayan törenin açılış konuşmasına yapan ile başladı. Özel Sakarya Uğur..

Sakarya Uğur Okulları; 12.sınıf öğrencilerini mezun verdi

Sakarya Uğur Okulları, 2020-2021 Eğitim Öğretim Dönemi 12.sınıf öğrencilerini mezuniyet töreni ile geleceğe uğurladı.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başlayan törenin açılış konuşmasına yapan ile başladı. Özel Sakarya Uğur Okulları Kurucu Müdürü yaptığı konuşmada; “Saygıdeğer velilerimiz, sevgili öğrencilerimiz ve değerli öğretmenlerim; “Öncelikle hepinizi saygı ve sevgiyle selamlıyor; Sakarya Uğur Okulları 2020-2021 Eğitim Öğretim yılı mezuniyet törenimize hoş geldiniz diyorum. İnsan hayatın içinde birçok an yaşar. Bunların bir kısmı acılarla, bir kısmı sevinçle, bir kısmı umutla, bir kısmı ise hüzünle doludur. Bunların içerisinde değişmeyen, unutulmayan ve herkesin hatırasında dün gibi hatırlanan ise özel anlardır. İşte bugün böyle bir özel an için toplandık. Bu özel anın bütün pozitif enerjisinin hayat boyunca üzerinizde olmasını diliyorum.

Bugün bizler için bir veda günü değildir. Bugün Atatürk’ün sonsuza dek parlayacak ışığını dağıtmak için hazır oluşunuzun başlangıç günüdür. Saygıdeğer Velilerimiz; Sizler bu törenin en mutlu en onurlu insanlarısınız. 4 yıl boyunca çocuklarınızın maddi ve manevi yardımcısı oldunuz. Onların sevinçlerini ve üzüntülerini paylaştınız. En kötü zamanlarında onların en büyük desteği oldunuz. Bütün bu zorlukların sonunda çocuklarınız, bugün mezun olurken haklı olarak büyük bir sevinç ve huzur içindesiniz. Şimdiye kadar göstermiş olduğunuz sabır ve özveri her türlü takdirin üzerindedir. Dört yıl önce bu yuvaya kendi ellerinizle teslim ettiğiniz çocuklarınızı bugün yine buradan uçuruyorsunuz. Bu çocukları yetiştirdiğiniz için sizleri tüm kalbimle kutluyor ve saygılarımı sunuyorum. Bizler, Uğur Okulları olarak eğitim felsefemizi, Atatürk ilke ve inkılâplarını benimsemiş, ulusal değerleri özümsemiş, ulusumuzun kültürel kimliğini kazanmış iyi insan ve iyi yurttaş yetiştirme temeli üzerine kurduk. Bu temellerle inşa edilen bir gençliğin kararlılığı bizleri bugün ve her gün onurlandıracak.

Sevgili Gençler; Hayatın sevgi üzerine kurulu olduğunu ve her şeyin içinde sevgi aramak gerektiğini unutmayın. Bu durum mesleğiniz için de geçerli. Konfüçyüs’ün dediği gibi ‘Eğer hayatta sevdiğiniz bir işi yapıyorsanız, bir gün dahi çalışmış sayılmazsınız’. Sizler okulunuza severek geldiniz, severek okudunuz ve şimdi mezun oluyorsunuz. Sevgi ilkesini hayatınızda düstur edinin ve ondan asla kopmayın.

Sevgili Gençler, Biliniz ki artık sıra sizde; izlemeye değecek bir amaç edinin. Yaşamınızı planlayın. İnsan nereye yelken açtığını bilmedikçe hiçbir rüzgâr ona yardım edemez. Hayal edin; hayallerinizde hep zirve olsun ancak zirve için de mücadele etmek gerektiğini unutmayın. Sizlere güveniyorum ve sizleri vatan sevgimin olanca güzelliği ile kucaklıyorum. Diplomalarınız umutlarınıza yol olsun, yolunuz ve bahtınız açık olsun. Unutmayın ki sizlere inanıyor, sizlere güveniyor ve sizleri çok seviyoruz” dedi.

Lise Müdürü Çiğdem Kök’ün konuşmasının ardından dereceye giren Fen ve Anadolu Lisesi öğrencilerine başarı plaketleri verildi ve sancak devir teslimi yapıldı. Fen Lisesi Okul 1.si Beyza Nur Yıldız ve Anadolu Lisesi Okul 1.si Dilasa Nur Akarçeşme’nin mezuniyet kütüğüne isimlerini çakmalarından sonra mezun olan öğrencilere, tek tek sahneye çağırılıp diplomaları verildi. Daha sonra mezuniyet pastasını kesen öğrenciler, kep atarak mezun olmanın mutluluğunu yaşadı.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL