Güncel

Sakarya Türkav’da kongre heyecanı

Türk milletine ve ülkesine gönülden bağlı, vatan ve mensubu olduğu millet sevgisi ile yanıp tutuşan, Allah’ın rızasını ve aziz milletimizin hayr duasını almak için mesai harcayan, Türk milletinin asil evlatlarını..

Sakarya Türkav’da kongre heyecanı

Türk milletine ve ülkesine gönülden bağlı, vatan ve mensubu olduğu millet sevgisi ile yanıp tutuşan, Allah’ın rızasını ve aziz milletimizin hayr duasını almak için mesai harcayan, Türk milletinin asil evlatlarını bağrında barındıran, Türkiye Kamu Çalışanları Vakfı Sakarya Şubesi’nin 10’ncu olağan kongresini, 03 Nisan 2022 tarihinde il merkezinde bulunan Demir-Yol İş Sendikası Konferans Salonunda yapıldı.

Türkav Sakarya Şubesi olağan genel kurulu toplandı. Toplantıya MHP Grup Başkan vekili Muhammed Levent bülbül, Türkav Genel başkanı Ebubekir Korkmaz, MHP Sakarya İl Başkanı Ahmet Ziya Akar, Ülkü Ocağı Sakarya il başkanı Soyhan Sofuoğlu, Hendek Belediye başkanı Turgut Babaoğlu, Türkiye Kamu-Sen İl temsilcisi Mehmet Düzlü ve Kamu-Sen e bağlı Sendika başkanları, MHP Adapazarı, Geyve ve Hendek ilçe başkanları ile Türkav Kocaeli İl başkanı Çetin Keskin ve yönetim kurulu üyeleri ile çok sayıda vakıf üyesinin yanı sıra Sakaryalı Ülkücüler yoğun ilgisi ile görkemli bir katılım gerçekleşti.

Türkav Sakarya Şube Başkanı Recai Ciran’ın şu veciz sözleri ile açılış konuşmasını başlattı. “Türkav, Aklı hep Türkiye de olan, Kalbi Vatan diye atan, Türkiye ve bütün Türk dünyası sevdalısı ülkücülerin vakfıdır. Bizler bir yandan eğitim ve sosyal faaliyetler yaparken, diğer yandan da Türk dünyasının birlik beraberliğini hedefleyen konferans panel ve seminerlerle Aziz Türk milletine hizmet etmeyi şiar edinmenin haklı gururunu yaşıyoruz.” dedi.

Bu yıl, Ramazan ayına denk gelmesi ve cennet mekan Başbuğ Alparslan Türkeş Bey’in hakka irtihalinin yıl dönümü olması vesilesiyle kongre öncesi kuran tilaveti ve okunan hatimler için dua yapıldı.

Kongrede konuşma yapan Türkav Genel Başkanı Ebubekir Korkmaz, Birlik ve beraberliğin güç getireceğine dair vurgu yaptı.

Ayrıca kongreye teşrifleriyle güç katan, MHP Grup Başkan Vekili Muhammed Levent Bülbül’de yaptığı konuşmada gündeme dair değerlendirmelerde bulundu. Tek liste olarak gidilen seçimde Recai Ciran ve yönetimi güven tazeledi. Yönetimde daha önce bulunan bazı yöneticilere plaket verildikten sonra kongre büyük bir çoşku içerisinde tamamlandı.

TÜRKAV Sakarya Şubesi, bugüne kadar yapmış olduğu çalışmaları ile önümüzdeki günlerde de, gündemde olacaklarına dair bilgiyi yeni kongre ile birlikte tüm kamuoyu ile paylaştı.

2022 Sakarya Türkav yönetim kurulu;

RECAİ CİRAN

MURAT YILDIRIM

MURAT YALÇIN

SİNAN ŞEN

ÇETİN AKBOYUN

MUHAMMED ALEMDAR

ERHAN KANTERE

İBRAHİM ÇELİK

ERSİN VURAL

MURAT DERELİ

KEMAL UĞUR

ÇİFTÇİ SEFA

KAAN AKÇAY

ÖMER KARADENİZ

FERHAT DUMAN

FATİH DİNÇ

ŞÜKRİYE DEMİR

SEZGİN YILMAZ

METİN ÖKER

Denetleme kurulu:

ŞENTÜRK YILMAZ

KENAN TOKA

ERHAN GÖKDEMİR

HÜSEYİN ÇALIŞKAN

ERCAN MASAL

SUAT KOL

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL