Kültür-Sanat

Sakarya Trabzonlular Derneği; farkındalık oluşturmaya devam ediyor

Y önetim kurulu toplantılarında aldığı kararları bir bir hayata geçiren Sakarya Trabzonlular Kültür ve Dayanışma Derneği farkındalık oluşturmaya devam ediyor. COVİD-19 tedbirleri kapsamında faaliyetlerini sürdüren Sakarya Trabzonlular Kültür ve Dayanışma..

Sakarya Trabzonlular Derneği; farkındalık oluşturmaya devam ediyor

Y önetim kurulu toplantılarında aldığı kararları bir bir hayata geçiren Sakarya Trabzonlular Kültür ve Dayanışma Derneği farkındalık oluşturmaya devam ediyor.

COVİD-19 tedbirleri kapsamında faaliyetlerini sürdüren Sakarya Trabzonlular Kültür ve Dayanışma Derneği, antibakteriyel NANO teknoloji maskelerin dağıtımını tamamladı.
Üzerinde “SAĞLIĞIMIZ İÇİN MASKE TAKALIM” yazan maskeler 60 dereceye kadar yıkama özelliği ile tekrar kullanılabiliyor.

Sakarya Trabzonlular Kültür ve Dayanışma Derneği ayrıca, Ordu’da yaşayan SMA hastası Demir Ali bebek için düzenlenen kampanyaya da duyarsız kalmadı.  Demir Ali bebeğin tedavisi için gerekli olan milyonlarca dolar değerindeki ‘zongensma’ isimli ilacın temini için düzenlenen kampanyaya maddi katkı sağlayarak destek oldu.

Sakarya Trabzonlular Kültür ve Dayanışma Derneği İzmirli depremzedeleri de unutmadı. İzmir depreminden sonra düzenlenen kampanyaya da katılarak yardımda bulundu.

Sakarya Trabzonlular Kültür ve Dayanışma Derneği Başkanı Prof. Dr. Fehmi Çelebi, yaptığı açıklamada şunları söyledi: “İzmir’de meydana gelen ve çevre illerde de hissedilen depremden etkilenen tüm vatandaşlarımıza bir kez daha geçmiş olsun dileklerimizi iletiyor, hayatlarını kaybeden vatandaşlarımıza Allah’dan rahmet, yaralılarımıza da acil şifalar diliyoruz. Sadece ülkemiz değil, bütün dünya zor bir dönemden geçiyor. Biz de bu zor dönemde Sakarya Trabzonlular Kültür ve Dayanışma Derneği olarak imkanlarımız dahilinde maddi ve manevi üzerimize düşen görevi yerine getirmeye çalışıyoruz.”.

Diğer taraftan COVİD-19 vaka sayılarındaki artış eğiliminin devam ettiğine de dikkat çeken başkan Çelebi, bu doğrultuda aldıkları yeni tedbirler kapsamında dernek lokalinin geçici bir süre kapalı olacağını da ifade etti.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL