Sağlık

Sakarya Tabip Odası’ndan tepki!..

Sakarya Tabip Odası Yönetim Kurulu Başkanı Uz. Dr. Gökhan Gedikli; SESOB Başkanı Hasan Alişan’ı şaşkınlık ve üzüntüyle izlediklerini söyledi. Sakarya Tabip Odası Başkanı Uz. Dr. Gökhan Gedikli, TV264 ekranlarında katıldığı..

Sakarya Tabip Odası’ndan tepki!..


Sakarya Tabip Odası Yönetim Kurulu Başkanı Uz. Dr. Gökhan Gedikli; SESOB Başkanı Hasan Alişan’ı şaşkınlık ve üzüntüyle izlediklerini söyledi.

Sakarya Tabip Odası Başkanı Uz. Dr. Gökhan Gedikli, TV264 ekranlarında katıldığı bir programda, pandemi döminde büyük özveriyle görevlerini ifa eden sağlık çalışanlarıyla ilgili sözlerini, şaşkınlık ve üzüntüyle izlediklerini belirtti. Gedikli, “Pandemi döneminde hasta başında aylarca evine gitmeden, çocuklarını görmeden işini yapan yani hayat kurtaran ve bu uğurda canını kaybeden tüm sağlık şehitlerimizin acısını yüreğimizde hissediyoruz. Hal böyleyken, insan hayatı kurtarmak ve insan sağlığına hizmet etmekle, ekonomik sıkıntıları bir tutan zihniyeti anlamamız mümkün değildir. Burada eleştirilecek veya öfkelenecek bir durum varsa o da şudur ki; hasta tedavi etmekle, hayat kurtarmakla, ekonomi bazlı sıkıntıların aynı kefeye konmasıdır” dedi.

GEDİKLİ: “Kalbimiz doktor, hemşire ve diğer sağlık personelimizle birlikte atıyor” 

Uz. Dr. Gökhan Gedikli, “Pandemi başladığından bu yana COVID-19 virüsü kaynaklı nedenlerle 400’e yakın sağlıkçıyı şehit verdik. İşlerini yapıp paralarını aldılar diyenlere tek bir soru sormak istiyorum; sağlıkçılar haricinde hangimiz hastaya yemek yedirirken virüs kapıp öldük? Hangi sektörde çalışan insanlar aylarca evine gitmedi? Kimler çocuklarını 6 ay hiç görmeden yaşadı?” dedi.

Uz. Dr. Gökhan GedikliKalbimiz doktor, hemşire ve diğer sağlık personelimizle birlikte atıyor. Şehidime laf edilmesini kabul etmiyor ve bu zihniyeti kınıyorum” diyerek tüm sağlık çalışanlarına kolaylıklar dilediklerini; gerek sağlık ortamında, gerekse toplumsal anlamda herkesi duyarlı olmaya çağırdıklarını belirtti.

 

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL