Spor

İşte Uğur Akkuş itirazını, şu sözlerle yaptı

Önceki gün yapılan Sakaryaspor Kongresi’nde 351’e karşı 355 Oyla seçimi kaybeden Sakaryaspor Başkan Adaylarından Uğur Akkuş; “21 Haziran 2021 Tarihli Olağanüstü Genel Kurul Seçim Sonuçlarına İtirazımız Hakkında” medyaya bir açıklama..

İşte Uğur Akkuş itirazını, şu sözlerle yaptı

Önceki gün yapılan Sakaryaspor Kongresi’nde 351’e karşı 355 Oyla seçimi kaybeden Sakaryaspor Başkan Adaylarından Uğur Akkuş; “21 Haziran 2021 Tarihli Olağanüstü Genel Kurul Seçim Sonuçlarına İtirazımız Hakkında” medyaya bir açıklama yolladı.

Sakaryaspor Kulubü’ne; Uğur Akkuş’un Vekili Av. Elif Hevadpal tarafından yapılan dilekçede şunlara yer verildi: “Malumunuz olduğu üzere Sakaryaspor Kulübü 14 Haziran 2021 Tarihinde Olağanüstü Genel Kurul kararı almış 14 Haziran 2021 Tarihinde salt çoğunluk sağlanamadığı için Olağanüstü Genel Kurul 21 Haziran 2021 Tarihine ertelenmiştir.  21 Haziran 2021 Tarihinde yapılan   Sakaryaspor’un 43. Başkanlık seçimine başkan adayı olarak katılan Uğur Akkuş, seçim Divan Kurulu tarafından yapılan usulsüzlükler nedeniyle seçimi 351’e karşı 355 Oyla seçimi kaybetmiş bulunmaktadır. Tekrar sayım talep etmemiz üzere Divan Kurulu iki adayın temsilcileri ile tekrar sayım yapıldı. Ancak seçime katılan ve oy kullanan delege sayısı 693 iken sandıklardan tam 706 Oy Çıktı. Yani seçime katılan delege sayısından 13 Fazla Zarf bulunmaktaydı.

Oysa ki, Denekler Yönetmeliği 15. Madde; Dernek organlarının seçimi için yapılacak oylamalarda, oy kullanan üyelerin divan heyetine kimliklerini göstermeleri ve hazırun listesindeki isimlerinin karşıların İmzalamaları zorunludur. 13 adet fazla çıkan zarfın hangi delegelerin oylarını temsil ettiği anlaşılamamıştır. Sakaryaspor Kulübü Derneği Tüzüğüne göre; Madde 29 : Her ikiyüz elli üye için oluşturulacak Sandık Kurulu, bir başkan ile iki asıl ve iki yedek üyeden oluşur. Bu düzenlemeye uyulmamıştır. Oyların Tasnif ve Sayımı, Sonuçların İlanı başlıklı maddede aşağıda görüleceği üzere oyların nasıl sayılacağı belirtilmiştir. Madde 31 : Oy verme sona erince her sandık kurulu oy kullanan üye sayısını tutanakla tespit eder ve sandıklar açılarak sayım yapılır. Zarf adedi, giriş kartı adetinden fazla çıktığı takdirde, zarfların tümü yeniden sandığa konularak karıştırılır, giriş kartından fazla çıkan zarf adedi kadar zarf, sandıktan çekilerek imha edilir. Sayımın sonucu sandık kurulları tarafından bir tutanağa geçirilerek imzalanır ve her sandığa ait oy pusulaları ve zarfları ayrı ayrı torbalara konulup mühürlenerek Genel Kurul Başkanlık Divanı’na teslim edilir. Seçim sonuçları, Genel Kurul Başkanı tarafından açıklanır.

Söz konusu düzenlemelere rağmen,  21 Haziran 2021 Tarihinde; oy kullanılan sandıklardan toplam oy kullanan delege sayısı ve sandıklardan çıkan zarf sayısı anons edilmeden, 13 Adet fazla zarf çıktığı halde, fazla zarf çıkması dikkate alınmadan oy sayımına başlanması Sakaryaspor’un Dernek Tüzüğüne aykırı olup ; halihazırdaki seçim sonuçları ve  söz konusu 13 adet Oy’un bu seçimin sonuçlarını ne denli değiştireceği göz önünde bulundurulduğuna hakkaniyete uygun bir şekilde ve Sakaryaspor taraftarının tam manasıyla temsilinin sağlanması  için fazla zarf çıkan sandıkların tespiti mümkünse o sandıklarda oy kullanan delegeler için seçimin yenilenmesini, bu sandıklar tespit edilemiyorsa seçimin tümden yenilenmesine karar verilmesini adaletin yerini bulmasını teminen, Saygılarımızla vekaleten arz ve talep ederiz.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL