Güncel

Sakarya Sivil Toplum Platformu Başkan Yüce’yi konuk etti

Sakarya Sivil Toplum Platformu Başkan Yüce’yi konuk etti

SASTOP bu toplantıyı Sakarya Barosu Başkanı. İlknur Ebiz Yıldız ve Sakarya Kent Konseyi Başkanı. Sinan Çileli’yide   konuk ederek gerçekleştirdi.  Kent Konseyi Başk. Sinan Çileli ve  Baro Başkanı İlknur Ebiz Yıldız hem konuk hem de ev sahibi konumundaydılar.

Sastop Başkanı Önder Döker konukları Sastop’un çözüme varan  geçmiş çalışmaları  ve şu an gündemlerinde olan Komisyonların  çalışma raporları projeleri hakkında  slayt gösteri eşliğinde özet bilgileri sunmasından sonra, Sastop Başkanları Bugüne kadar çalışmalarını yaptıkları 62 konu üzerinden sadece  Yeni Adliye Sarayı ve Valiliğin Merkez Şehirde  yapılması çalışmalarının neticeye ulaşmadığını açıkladılar.

Başkan Ekrem Yüce Sakarya’nın çehresini değiştiren ve değiştirecek   şehirde yaptıkları çalışmaların özetini sundu.  Sakarya’mızın  çehresini değiştiren Orman Park yeni düzenlemesi, Sigorta kavşağı,  yüzlerce kilometre asfalt çalışmaları,  şehir İçi yollarının  ve kavşaklarının çalışmaları trafiği mevcut ortam  çerçevesinde rahatlatılması,  Kent Park ve Millet Bahçesi, Uçak cafe, Mithatpaşa da Tren ve  yolcu vagonu sabit konumu ile, Kütüphane ve cafe organizasyonu,  Organik, Bal, Süt Ürünleri, Çay ,  Ayva satış merkezleri, Çocuk bahçeleri, Tüm Sakarya İlçelerinde de gerekli çalışmaların yapıldığı ,Manda çiftliği, Kenevir  tarlaları, çeşitli Baharat yetiştirme sahaları ve onlarca yeni çalışmaların sunumundan sonra istekler konusuna geçildi.

Başkan Yüce  Merak edilen konular arasında olan Sapanca Gölünün Akçay Barajının devreye girmesi ile  su sorunun halledildiği ve  Ada Ekspresinin Seferlerine devam ettiğini  Halkımızın bu konularda  rahat olmasını bildirdi. Yüce, ”Çark deresinde ıslah  çalışmalarına başladık, Temizlik yapılıyor. Yakında  Çarkımızın çehresi değişecektir. Trafik her  Geçen gün rahatlamaktadır. İki adet oto park için çalışmalara başladık bir çok konuda zamana ihtiyacımız var. Doğal gübre çalışmalarımızda devam ediyor. Köylümüze  mallarını satacak ortamlar hazırlamamız devem ediyor. Halkımız ve sizler gibi şehrin  geleceği işin çalışan ve çalışmalarımıza destek olan her kuruluşa teşekkür ediyoruz. Hep Birlikte daha güzel ve Marka olacak bir şehre kavuşacağız” dedi.

İlk kez SASTOP  toplantısına katılan Sakarya Barosu Başkanı Av. İlknur Ebiz Yıldız ”Sastop çalışmalarından bilgim vardı. Fakat Başkanlarının  bu kadar çeşitli konularda ki çalışmalarından yeterli Bilgimiz yoktu bu şehre katkılarının çokluğundan dolayı tebrik ediyorum. Bizde baroda yaptığımız çalışmalara ek olarak ortak çalışmalarda yapmaktan memnun olacağız dedi. Adliye Sarayı için Mevcut  binamızın yanında  çalışmalara başlanmıştır Yeni Adliye Sarayımız hayırlı olsun” dedi.

Sastop Başkanları Tarım. Yerli Malı. Tarım alanları ile ilgili çalışmaların  daha geniş bir sahaya  yayılması çalışmalarının devamından mutlu olduklarını,, KANSER ( Suni Tatlandırıcılar, Hava Kirliliği.)Türkiye’de ilk üç arasındayız. Doğal bitki  çalışmalarının  bu süreci durduracağına inandıklarını Sakarya’nın tarihi, Eski eserler, ve 1 adet kale restorasyonum, ve tarihi eserler düzenlemesi, . Pamukova Seyir tepesinin şehrimize kazandırılması ve bu tür ortamların çoğalmasından memnuniyetlerini bildirdiler. Bizlerde Sastop olarak üzerimize düşen konularda Belediyemizin yanındayız. Halkımızdan aldığımız bilgiler  ve değişik düşünceleri ve önerileri bu güne kadar edindiğimiz tecrübeleri ve bilgileri size ulaştırmak ,katkı sağlamak  bizi mutlu edecektir. Dediler. Geceye şehir dışında ve mevcut ortam nedeni ile katılamayan başkanların  özrü sunuldu.

Sakarya Büyük. Şehir Bel Başkanı Sayın Ekrem Yüce  Sastop’un Eş Başkanlarının toplum yararına çalışan  çok değerli  İnsanlar olduğunu ifade ederek  adanmışlıkla fedakarca çalışan  Sastop Üyelerini tebrik ediyorum her zaman yanlarındayım ,Sakarya’mız daha da yaşanabilir  haline getirmek için birlikte  hareket etmemiz çok doğru olur dedi Başkan Yüce daha önce Sastop heyetinin  makamında ziyaretlerin de kendisine  takdim edilen  raporları incelediğini ,Raporlardaki konuların  tek tek birlikte halledip çözüm odaklı  olarak sonucu gidilmesi  için  bu toplantıların  devam etmesinin önemli olduğunu  ve gerekliliğini  vurgulayarak bir dahaki toplantıda  Orman Parkta Sastop’u ağırlayarak bir arada olmak ve  Sastop’u en yakın bir zamanda bu verimli toplantının yinelenmesi için toplantıya davet etti.  Ayrıca Başkan Yüce  Seçildiğinden bu yana  yaptığı yatırımları  yeniliklerini  ve projelerini detaylı bir şekilde  Sastop’a anlatarak bilgilendirdi.

SASTOP (Sakarya  Sivil Toplum Platformu) adına oturum Başkanı Av.Bir. Der Sak.Şub..Başk.ve Geç. Dön.Baro  Av. Ü.Önder Döker .- Şeker İş Sendikası Başkanı Oğuz Kalay, Sakarya Muh. Fed.. Başk. Erdal Erdem,  Masa Tenisiİ htisas Spor Klüb. Başk. Hüseyin Balta , Toplumsal Day. ve Kadın Gelişim Der. Başk. (TKGD) Hülya Lüleci. Sivas.Der. Başk.Aytaç GünerTüvasaş Geçmiş .Dönem. Yön. Emek.Fikret Kökalp , G. Dön., Geç Dön. Devlet Hast. Geliştirme  Der. Başk.  Erdoğan Yetiş, Veterinerler Od. Başk. Mustafa Yıldız,  G. Dönem Zir. Odası Başk. Hamdi Şenoğlu,  Sak. Bis. Doğa. Spor. Der. Başk. Şefik Akar, Sak.Oto.San. Eğit.ve day. Dernek Başk.Özcan Ovalı, Romanlar Der.Başk. Orhan Tanyel,  Adapazarı İlçe Meclisi üyesi Haluk Akbay, G. Dön.Erbak. Vakfı Sekreteri  Armağan Bahadır,  Kaynarca Sivil. Top. Başk. Sedat Balta,Satso Çevre Kom. Başk. Toncer Açan,  Beykent Üniv. İşletme Fak. Son .sınıf. Egecan Ekren,  SASTOP’ u temsilen toplantıyı değerlendirdiler .

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL