Güncel

Sakarya Sivil Toplum Platformu Baro Başkanına hayırlı olsun ziyaretinde bulundu

Sakarya Sivil Toplum Platformu heyeti, Sakarya Barosu Başkanı seçilen Av. İlknur Ebiz Yıldız’a  hayırlı olsun ziyaretinde bulundu. Yeni yapılacak Adalet sarayı ile ilgili bilgiler veren ve Ankara’da Adalet Bakanı Abdulkadir..

Sakarya Sivil Toplum Platformu Baro Başkanına hayırlı olsun ziyaretinde bulundu

Sakarya Sivil Toplum Platformu heyeti, Sakarya Barosu Başkanı seçilen Av. İlknur Ebiz Yıldız’a  hayırlı olsun ziyaretinde bulundu.

Yeni yapılacak Adalet sarayı ile ilgili bilgiler veren ve Ankara’da Adalet Bakanı Abdulkadir Gül ile yaptıkları ziyaretten bilgiler sunan Baro başkanı yakında inşaata başlanacağı konusunda da bilgi aldıklarını açıkladı.

SASTOP yeni Adalet sarayının şehirde olması konusunda istekli olduklarını maalesef  bu isteklerinin gerçekleşmediğini, Merkezde koca şehirde daha büyük alanlar olduğu halde burada ısrar edilmesinin sebeplerini öngören olumsuz görüşlerini bildirdiler.

Sakarya TURABDER Şube Başkanı ve SASTOP Moderatör eş başkanı Av. Ü. Önder Döker Sakarya’nın sorunlarını   16 yıldır  incelediklerini ve  yöneticilere çalışmalarında kolaylık olması için rapor hazırladıklarını parti ve kişi gözetmeden ilgililere sunduklarını  amacın  Sakarya’mızın bir an önce  daha ileriye gitmesini ve bu konuda markalaşmasını hedeflediklerini Baro Başkanımız olarak kendisinin de  önerilerine ihtiyaçları olduklarını  dile getirdiler. Toplantıda SASTOP’u temsil eden 2002-2004 dönemi Baro Başkanı Av. Önder Döker, Geçici Dönem Ziraat Odası Başkanı Hamdi Şenoğlu, Devlet Hastanesi Derneği Geçici Dönem Başkanlarından Erdoğan Yetiş,    Sivaslılar Derneği Başkanı ve Sevgi Derneği Başkanı Yardımcısı Aytaç Güner, Emekli TÜVASAŞ Müdürü ve Geçici Dönem Serdivan Kızılay Derneği Başkanı Fikret Kökalp katıldılar.

SASTOP heyeti bu ziyaretlerinin Başkanlık ziyareti olduğunu ve SASTOP olarak Sakarya’nın sorunlarını  görüştüklerini ve yöneticilerimize halkın isteklerini duyurduklarını açıkladılar.

Yeni Adliye Sarayı konusunda Adalet Bakanlığında yaptıkları görüşmeleri ve Sakarya’da bulunan boş arazileri uçaktan çekilmiş resimleri sunduklarını ve tespit ettikleri gerçekleri sundular. SASTOP Toplantı yönetmeni Av. Önder Döker; “Başkanlar toplantısında sizi de aramızda görmek isteriz” dedi.

Baro Başkanı İlknur Ebiz Yıldız, SASTOP’u basından takip ettiklerini, zaman zamanda başkanlıktan önce bilgiler paylaştıklarını, toplantıya çağırıldığında katılmak istediğini açıkladı. “Çalışmalarınızdaki hassasiyeti takdir ediyoruz. Tabi ki şehir hepimizin görüşler paylaşıldığında  gerçekler de ortaya çıkacaktır. Sakarya’nın  geleceği ile ilgili her konuda bizde sizlere katkı sunacağız” dedi. SASTOP heyeti ilk genel toplantıda bir araya gelmek üzere Baro binasından ayrıldılar.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL