Asayiş Sağlık

Sakarya İl Emniyet Müdürlüğü sokağa çıkma kısıtlamasında sokak hayvanları için seferber oldu

Koronavirüs Covid-19’dan muzdarip olduğumuz bu sıkıntılı ve meşâkatli günler de sokak hayvanları da olumsuz etkilenmeye devam ediyor. Korona virüsü insanların evlerine kapanmasına sebep olurken, öte yandan açlık çekerek yiyecek bir..

Sakarya İl Emniyet Müdürlüğü sokağa çıkma kısıtlamasında sokak hayvanları için seferber oldu

Koronavirüs Covid-19’dan muzdarip olduğumuz bu sıkıntılı ve meşâkatli günler de sokak hayvanları da olumsuz etkilenmeye devam ediyor.

Korona virüsü insanların evlerine kapanmasına sebep olurken, öte yandan açlık çekerek yiyecek bir lokma dahi bulmakta zorluk çeken sokak hayvanlarını da etkisini farklı da olsa sürdürmeye devam ediyor.
Ormanlık ve kırsal alanlar da yaşam sürdürmeye çalışan sahipsiz köpekler, özellikle kış ayı sebebiyle soğuk ve yağışlı hava şartlarında yiyecek ve içecek bulmakta güçlüklerle karşı karşıya kalıyorlar.
Sakarya İl Emniyet Müdürlüğü bünyesinde oluşturulan Çevre, Doğa ve Hayvanları korumak ile ilgili görevli özel ekipler, Sakarya Genç Kızılay üyeleriyle bir araya gelerek sokak hayvanlarını yiyecek ve içecek vererek karınlarının doymasına vesile oldular.
Özellikle sokak hayvanları için oluşan bu anlamlı gün de birlikte hatıra fotoğrafı çekilmeyi de ihmal etmediler…

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL