Güncel

Sakarya Abhaz Derneğinden Açıklama

Saygıdeğer halkımız, Bildiğiniz gibi, bilimin de bugüne kadar çaresiz kaldığı Covid-19 dediğimiz bir virüsle tüm dünya karşı karşıyadır. Bu hastalık ile ilgili aşı ve ilaç konusunda da elle tutulur bir..

Sakarya Abhaz Derneğinden Açıklama

Saygıdeğer halkımız,
Bildiğiniz gibi, bilimin de bugüne kadar çaresiz kaldığı Covid-19 dediğimiz bir virüsle tüm dünya karşı karşıyadır. Bu hastalık ile ilgili aşı ve ilaç konusunda da elle tutulur bir gelişme, yakın zamanda görünmemektedir.
Bu hastalığın genç-yaşlı dinlemediği de ortaya çıkmış olup, grip mevsiminin de gelmiş olması tehlikeyi bir kat daha arttırmaktadır.
Maske takmak, sosyal mesafeye dikkat etmek, hijyen kurallarına uymak, kalabalık yerlerde bulunmamak gibi konuları tekrarlamaktan başka elimizden bir şey gelmiyor. Kişisel ve toplumsal önlemlere riayet ederek kendimizi ve toplumumuzu korumaktan başka çaremiz yok gibi duruyor.
Dayanışma ruhu yüksek olan sosyal bir toplumuz. Bu nedenle özellikle düğün ve cenazelerimizdeki kalabalıklar tehlike arz ediyor. Bu dayanışma ruhumuzu geçici bir süreliğine, çeşitli iletişim kanallarını kullanarak aşmak zorundayız.
Bu konuda gerekli duyarlılığı göstermenizi aileniz adına, toplumumuz adına sizlerden bekliyoruz.

Değerli üyeler,
Ata Vatanımız Abhazya dada turizm mevsimi ile birlikte salgının ciddi bir hal almaya başladığını, vaka sayısının arttığını duyuyoruz. Şüphesiz Abhazya’nın ilaç ve tıbbi malzeme gibi sağlık konusunda yardıma ihtiyacı olduğunu düşünüyoruz. Federasyonumuz da gerekli tıbbi yardım konusunda çalışmalarını sürdürüyor. Ayrıca bu konuda vekilimiz Engin Özkoç ile iletişime geçerek kendilerini bilgilendirdik. Vekilimiz de sağlık bakanlığı nezdinde girişimlerini sürdürerek bu konuda üzerine düşen görevi yerine getirmektedir.
Değerli üyeler,
Yine bildiğiniz gibi 30 Eylül 1993 Abhazya’nın düşman işgalinden kurtuluşunun 27. yıl dönümü. Her yıl 30 Eylül ve haftasında Abhazya’da ve tüm dünyada zafer (AYAAYRA) kutlamaları etkinlikleri düzenlenmektedir. Bu kutlamaları da içinde bulunduğumuz salgını dikkate alarak kısıtlı bir şekilde yerine getirmemiz gerekmektedir.
Bu vesile ile tüm Abhaz halkının 30 Eylül Zafer (AYAAYRA) bayramını kutlar, tüm şehitlerimizin ruhları şad olsun.
Saygılarımızla, sağlık ve esenlikler dileriz.
30.09.2020
SAKARYA ABHAZ DERNEĞİ
Oral Kobaş (BGANBA)

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL