Güncel Sağlık

Sağlık çalışanları vaat değil icraat bekliyor

Hastanelerde görev yapan sağlık çalışanlarını ziyaret eden Türk Sağlık Sen Kocaeli Şube Başkanı Ömer Çeker, sağlık çalışanları kamu iş vereninden vaat değil icraat beklediğini söyledi. Sorunlar yerinde tespit Türk Sağlık..

Sağlık çalışanları vaat değil icraat bekliyor

Hastanelerde görev yapan sağlık çalışanlarını ziyaret eden Türk Sağlık Sen Kocaeli Şube Başkanı Ömer Çeker, sağlık çalışanları kamu iş vereninden vaat değil icraat beklediğini söyledi.

Sorunlar yerinde tespit

Türk Sağlık Sen Kocaeli Şube Başkanı Ömer Çeker, Gölcük Necati Çelik Devlet Hastanesi, Gebze Fatih Devlet Hastanesi, İzmit Seka Devlet Hastanesi ve Kocaeli Devlet Hastanesinde görev yapan sağlık çalışanlarını Şube Başkan Yardımcısı Umut Birol, Serkan Gökduman, Ozan Yüzüak, Serap Koçhisar ile birlikte ziyaret etti. Çalışanların çalışma hayatında yaşamış oldukları sorunları yerinde tespit eden Çeker, yapılan tespitler hakkında açıklama yaptı.

Kırgın ve küskün

Şube Başkanı Çeker, yapmış olduğu açıklamada ” Sağlık çalışanları görevini en iyi şekilde yaptığı halde Kamu işvereni ise sağlık çalışanlarının çalışma hayatında yaşamış oldukları sorunlarını göremezden gelmekte bolca vaat vermektedir. Sağlık çalışanları kamu iş verenin den vaat değil icraat beklediklerini ifade etmektedirler. Türk Sağlık Sen olarak çalışanlar adına kamu iş verenine sesleniyoruz. Sağlık çalışanları kamu işverenine kırgın ve küskün.’’ dedi.

Sorunlarını çözün

Çeker; ‘’Sağlık çalışanlarının sorunlarını çözün. Çalışanların temel talepleri olan Ek zam, enflasyon farkının aylık olarak ödenmesi, gerçekleşen enflasyon üstü üç puan refah payı hayata geçmezse çalışanlarının maaşlarının reel olarak artması mümkün değil. Pandemi kahramanlarının sorunlarının çözülmesi için yapılacak düzenlemelerin vakit kaybetmeden hakkaniyet ölçüsü ile kapsamalı bir şekilde çalışma hayatına uyarlanmalıdır.’’ dedi.

Sağlık hizmetleri bir ekip işidir

Açıklamalarını sürdüren Çeker; ‘’Sağlık hizmetleri bir ekip işidir. Hekiminden hemşiresine, ebesinden, sağlık memuruna, sağlık teknikerine, teknisyenine, genel idari hizmetler sınıfında görev yapan memuru ile bütün sağlık çalışanları bu ülkenin değeridir. Hepsinin meselesi de bizim meselemizdir. Ekip de bir kişi eksik olduğunda Sağlık hizmeti verilmesi mümkün değildir. Bu ekibin ayarlarıyla oynamak isteyenlere müsaade etmeyiz. Hiç kimse de etmemelidir. ‘’ dedi.

Verilen sözlerin tutmasını beklemektedir

Şube Başkanı Çeker ; ‘’Kamu İşvereni 14 Mart Tıp Bayramı nedeniyle gerçekleştirilen törende sağlık çalışanları adına bir paket hazırlığı içerisinde olduklarını belirterek çalışanlara müjde vermiştir. Çalışanlar Kamu İş verenin vermiş olduğu vaatlerin yasal düzenleme yaparak çalışma hayatına uyarlamasını ve verilen sözlerin tutmasını beklemektedir. Çalışanlar adına verilen vaatlerin yerine getirilmesinin takipçisi olacağız. Her platformda konuyu dile getireceğiz.” diyerek sözlerini sonlandırdı.

 ( Gölcük Necati Çelik Devlet Hatanesi
Türk Sağlık Sen Şube Başkanı Ömer Çeker, Şube Başkan Yardımcısı Serkan Kökduman,
Gölcük İlçe Temsilcisi Münire Akıncı, Gölcük Necati Çelik Devlet Hastanesi Baş Temsilcisi
Medine Beşiracı Yiğit)

(Gebze Fatih Devlet Hastanesi
Türk Sağlık Sen Şube Başkanı Ömer Çeker, Şube Başkan Yardımcısı Hüseyin Ozan Yüzüak,
Gebze İlçe Temsilcisi Kadriye Levent, Gebze Fatih Devlet Hastanesi Baş Temsilci Abdurrahman
Pınar, Temsilci Hülya Altay)

(Kocaeli Devlet Hastanesi
Türk Sağlık Sen Şube Başkanı Ömer Çeker, Şube Başkan Yardımcısı Hüseyin Ozan Yüzüak,
Temsilci Cemal Dinç)

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL