Güncel

SAĞLAM: “Herkes evine Türk bayrağı assın”

Bağımsız Türkiye Partisi (BTP) Sakarya İl Başkanı Mehmet Sağlam; 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı münasebetiyle bir kutlama mesajı yayınladı. BAĞIMSIZLIĞA ATILAN İLK ADIM Açıklamasına Atatürk’ün Samsun’a ayak..

SAĞLAM: “Herkes evine Türk bayrağı assın”

Bağımsız Türkiye Partisi (BTP) Sakarya İl Başkanı Mehmet Sağlam; 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı münasebetiyle bir kutlama mesajı yayınladı.

BAĞIMSIZLIĞA ATILAN İLK ADIM

Açıklamasına Atatürk’ün Samsun’a ayak bastığı günü anlatarak başlayan BTP Sakarya İl Başkanı Mehmet Sağlam, “İngiliz işgali altındaki İstanbul’dan gizlice Karadeniz’e açılan Mustafa Kemal, türlü zorluklarla dolu yolcuğunu tamamlayıp Bandırma Vapuru’ndan Samsun’a ayak bastığında tarihler 19 Mayıs 1919’u gösteriyordu. Samsun’dan atılan ilk adım esaretten bağımsızlığa atılan ilk adımdı.

İŞGALCİLERLE İŞ TUTAN HAİNLER
Öncesinde Çanakkale’yi geçilmez kılan büyük komutan, bu sefer de topyekün bağımsızlık için kolları sıvadı. Bunu yaparken şartlar ‘zor’ kelimesi ile izah edilemeyecek kadar çetindi. Önünde on yıllardır süren savaşlardan bitkin düşmüş bir halk, işgal altında topraklar, işgalcilerle iş tutan her kademeden çok sayıda hain vardı” dedi.

TÜRK HALKINI BAĞIMSIZLIĞA İNANDIRDI
Tüm bu olumsuz şartlara rağmen Atatürk’ün yılmadığını, usanmadığını, vazgeçmediğini ifade eden BTP İl Başkanı Sağlam açıklamasuna şöyle devam etti: “Türk halkını bağımsızlığa inandırdı, örgütleyip harekete geçirdi ve imkansız denileni başardı. O’nun harekete geçirdiği Türk milleti, işgal altındaki topraklardan yepyeni bir devlet ortaya çıkardı. Mustafa Kemal 19 Mayıs 1919’da, Samsun’da bağımsızlığa ilk adımını attığında 38 yaşındaydı. 4 yıl gibi kısa bir süre içinde milli mücadele destansı bir başarıyla neticelendiğinde ise Türk milletinin tüm dünyaya ilham kaynağı olan bir devleti vardı.

SARSILMAZ BİR İMAN
19 Mayıs mesajında, işgal altındaki topraklardan bağımsız bir devlet çıkarmanın sıradan insanların yapacağı iş olmadığını ifade eden BTP İl Başkanı Sağlam; Bu kutlu mücadele sarsılmaz bir imanın neticesidir. İşte bugün, bu iman dolu şanlı mücadelenin ilk adımının atıldığı günün 102. Yıl dönümündeyiz. illetimizin 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı kutlu olsun. Bu vesile ile başta Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere, milli mücadelede emeği geçen herkesi şükran ve minnetle anıyoruz. Ruhları şad, mekanları cennet olsun.”

HERKES EVİNE TÜRK BAYRAĞI ASSIN
BTP Sakarya İl Başkanı Mehmet Sağlam 19 Mayıs mesajını vatandaşlara yaptığı şu çağrı ile noktaladı: “Bu vesile ile bir kez daha milletimizin bayramını kutluyor ve mesajımı, milli bayramlara özel bir önem veren merhum genel başkanımızın şu sözleri ile noktalamak istiyorum. ‘Herkes evine Türk bayrağı assın. Asmazsanız sonra düşmanlar gelir, kendi bayraklarını bizim evlerimize asarlar.”

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL