Genel

Saadet’li Ahmet Şen çiftçilerin sorunlarını dinledi

Saadet’li Ahmet Şen çiftçilerin sorunlarını dinledi

Pamukova’nın her köşesini karış karış gezen Saadet Partisi Büyükşehir Belediye Meclis Üyesi ve Pamukova Belediye Meclis üyesi Ahmet ŞEN Pamukova’lı çiftçilerin sıkıntılarını gündeme getirdi. Geçtiğimiz günlerde Pamukova’nın Kemaliye mahallesini ziyaret eden Şen, burada çilek üreticilerinin sorunlarını dinledi.

PANCAR KOOPERATİFİNDEN TEMİN EDİLEN ÜRÜNLER KULLANIŞSIZ ÇIKTI

Kemaliye mahallesinde çilek üretimi yapan vatandaşlar üretim için bölgedeki pancar kooperatifinden naylon ve fide alımı yaptıklarını ifade ettiler. Ancak kooperatiften temin edilen naylonların kısa sürede deforme olmasından dolayı hasatta büyük sıkıntı yaşadıklarını dile getirdiler. Kooperatiften temin edilen çilek fidelerinden de büyük zarar ettiklerini dile getiren çiftçiler kendilerine ikinci kalite fidelerin satıldığını ve aynı anda başka yerden temin edilip dikilen fidelerden hasat yapıldığını ancak kendilerinin daha bir kilo çilek hasadı yapamadıklarını dile getirdiler.

İLGİLİ KOOPERATİFLER SIKINTIYI ÇÖZMEK YERİNE ÇİFTÇİYİ SUÇLUYOR

Yaşanan sıkıntıları gerekli kurumlara ilettiklerini ifade eden çiftçiler kendilerine   yıllardır yaptığımız çilek ekim işini ” yanlış yaptığımız” için bu sorunlarla karşılaştıkları cevabını aldıklarını belirttiler. Ellerinden gelenin en iyisini üretmeye çalıştıklarını ifade eden çiftçiler maliyetlerinin artmasından dolayı dayanacak güçlerinin kalmadığını ifade ettiler.

 

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL