Spor

Ringlerin sultanı Ediz türkiye şampiyonu

Sakarya tarihinde ilk ve tek Avrupa Boks şampiyonu olan ve halen unvanını koruyan Ece Asude Ediz yeniden Türkiye şampiyonu oldu. Şampiyona sona erdi Türkiye Boks Federasyonu tarafından düzenlenen Genç Erkek..

Ringlerin sultanı Ediz türkiye şampiyonu

Sakarya tarihinde ilk ve tek Avrupa Boks şampiyonu olan ve halen unvanını koruyan Ece Asude Ediz yeniden Türkiye şampiyonu oldu.

Şampiyona sona erdi

Türkiye Boks Federasyonu tarafından düzenlenen Genç Erkek ve Genç Kadınlar Türkiye Boks Şampiyonası, Elazığ’da sona erdi.

Efsane Antrenör

Konuyla ilgili açıklama yapan Şampiyonun Hocası ‘Efsane Antrenör’ Muhammet Ali Keskin, Türk boksuna büyük emek veren Ahmet Uygur adına gerçekleştirilen organizasyonda erkeklerde 13, kadınlarda ise 12 sıklette dereceye giren sporculara madalya dağıtıldı.

Efsane Boksör

Sakaryalı Efsane Antrenör Keskin; “Sakarya’mızın Boks tarihi Adına medarı iftiharı olan Sporcum Ece Asude Ediz ile ne kadar gurur duysak azdır. Sakaryalı Boks severlerin, bizleri hiç yalnız bırakmayan Yerel Basınımızın ve dahi sevenlerimizin desteği ile Sporcum Ece, Efsane olmaya devam ediyor”

Türk Boksunun merkezi Sakarya olacak

Milli takım Boks Antrenörü Muhammet Ali Keskin açıklamasının devamında, “her biri kendi sıkletinde şampiyon olan Yerli ve Milli sporcularımız ile Türkiye ve Dünya Boks tarihine Sakarya’mızın adını, altın harflerle yazdıracağız ve Sakarya’yı Türk Boksunun merkezi yapacağız” dedi

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL