Güncel

Rektör SARIBIYIK’tan 23 Nisan mesajı

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı kutlayan SUBÜ Rektörü Prof. Dr. Mehmet Sarıbıyık, “Milletimizin iradesi 101 yıldır olduğu gibi bundan sonra da Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde tecelli etmeye devam..

Rektör SARIBIYIK’tan 23 Nisan mesajı

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı kutlayan SUBÜ Rektörü Prof. Dr. Mehmet Sarıbıyık, “Milletimizin iradesi 101 yıldır olduğu gibi bundan sonra da Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde tecelli etmeye devam edecektir” dedi.

Sakarya Uygulamalı Bilimler Üniversitesi (SUBÜ) Rektörü Prof. Dr. Mehmet Sarıbıyık, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı için kutlama mesajı yayımladı. Sarıbıyık mesajında, “101 yıldır ülkemizin dört bir yanından gelen temsilcilerin millet iradesini temsil etmek için toplandıkları Türkiye Büyük Millet Meclisimizin açılış yılının nişanesi olan ve Gazi Mustafa Kemal tarafından çocuklarımıza armağan edilen bayramımızı kutluyorum. Milletimiz yıllarca bu topraklar üzerinde birlikte kardeşçe yaşadı. Bunun önüne geçmek isteyen hiçbir güce izin vermediği gibi, vatanına uzanan elleri tüm imkânlarını seferber ederek bir bir kırmayı başardı. 23 Nisan 1920’de dualarla açılan gazi meclisimiz ise milli egemenliğin tecelli ettiği, istiklalimizin en önemli sembollerinden birisi olarak yine milletin sinesinden doğdu. Yüzyıllarca hakka hizmet eden, mazlumun yanında olan ve kardeşçe birlikte yaşamanın en güzel örneklerini ortaya koyan milletimizin iradesi 101 yıldır olduğu gibi bundan sonra da Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde tecelli etmeye devam edecektir. Bu vesileyle geleceğimizin teminatı olan çocuklarımızın da kendilerine armağan edilen bu bayramlarını kutluyor, mazimizden aldıkları değerleri kendilerini en iyi şekilde yetiştirerek geleceğe taşımalarını ve ülkemize en güzel şekilde hizmet etmelerini yürekten diliyorum” ifadelerini kullandı.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL