Güncel

Prof. Dr. Haydar Baş Sakarya’da Anılıyor

Bağımsız Türkiye Partisi (BTP) 11-17 Nisan’ı Prof. Dr. Haydar Baş’ı anma haftası ilan ederken, 14 Nisan Perşembe günü Prof. Dr. Haydar Baş için Sakarya’da bir program düzenleniyor. Prof. Dr. Haydar..

Prof. Dr. Haydar Baş Sakarya’da Anılıyor

Bağımsız Türkiye Partisi (BTP) 11-17 Nisan’ı Prof. Dr. Haydar Baş’ı anma haftası ilan ederken, 14 Nisan Perşembe günü Prof. Dr. Haydar Baş için Sakarya’da bir program düzenleniyor.

Prof. Dr. Haydar Baş’ı anma haftası hakkında bir açıklama yapan Bağımsız Türkiye Partisi BTP Sakarya İl Başkanı Mehmet Sağlam, “Ebedi Genel Başkanımız Prof. Dr. Haydar Baş hocamızın aramızdan ayrılışının üzerinden tam iki yıl geçti. O, fikirleriyle, davasıyla, yetiştirdiği on binlerce öğrencisiyle, eserleriyle çağa damgasını vuran, Hoca Atatürk’ümüzdü.” dedi.

Hocamız yıllar önce bu günleri “zifiri karanlık” günler başladı diyerek uyarmıştı diyen BTP İl Başkanı Mehmet Sağlam, ” Bugün tam da dediği zifiri karanlığı yaşıyoruz. Bu zifiri karanlıkta yollar bulunamazken, bizler, onun davasının takipçileri, kadrosu olarak onun fikirleriyle, eserleriyle, projeleriyle, partisiyle ülkeyi ve geleceği aydınlatıyoruz. İnsanlığın onun fikirlerine ne kadar muhtaç olduğunu anlamamız için şu iki yıl içinde yaşadıklarımızı hatırlamamız yeterlidir. Dünya adeta ekonomik bir darboğazın içine saplanmış ve insanlık bu badireden çıkamamaktadır. Ebedi Genel Başkanımız Prof. Dr. Haydar Baş’ın 10’larca ülkede uygulanan Milli Ekonomi Modeli ile dünya bu çıkmazdan kurtulabilir. Kapitalizmin insanlığı sömürdüğü bu vahşi düzenden çıkmanın tek yolu Haydar Hocanın Milli Ekonomi Modelidir.”

Bizler BTP kadroları olarak, Zifiri karanlıkta deniz feneri gibi parlayan umut ışığıyız

“Bugün parti olarak programımızın tamamı Milli Ekonomi Model’inden ve Haydar Hoca’nın fikirlerinden oluşmaktadır” diye konuştu.

BTP İl Başkanı Sağlam sözlerini şöyle sürdürdü:

“Onun ortaya koyduğu ekonomi modeli, birlik ve beraberlik formülü, Ehlibeyt ve Atatürk açılımları ülkemizi ve insanlığı huzur ve refah içinde yaşatacak formüllerdir. Bizler zifiri karanlığın ortasındaki dünya için deniz feneri gibi parlayan umut ışığıyız. Partimiz ve Genel Başkanımız Hüseyin Baş, “bizim dönemimiz başladı” diyen Haydar hocanın bu ülke ve bu millet için yetiştirip sunduğu son şanstır. Umarım milletimiz bu son şansını da kaçırmaz.

BTP Sakarya İl Başkanlığı olarak 14 Nisan 2022 Perşembe akşamı saat:21.00′ de İl Başkanlığı Salonu’nda bir anma programı düzenleyeceğiz. Diğer illerle birlikte birçok televizyon kanalından canlı olarak yayınlanacak olan bu programa tüm halkımızı davet ediyorum”

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL