Asayiş Yaşam

Polis Memurlarından miniklere trafik dersi

Sakarya İl Emniyet Müdürlüğü Trafik Denetleme Eğitim Büro ve Toplum Destekli Polislik Şube Müdürlüğü personelleri, Adapazarı Müftülüğü Zekiye Biler Çark Kur’an Kursunda eğitim gören öğrenciler ile bir araya geldi. Öğrencilerin..

Polis Memurlarından miniklere trafik dersi

Sakarya İl Emniyet Müdürlüğü Trafik Denetleme Eğitim Büro ve Toplum Destekli Polislik Şube Müdürlüğü personelleri, Adapazarı Müftülüğü Zekiye Biler Çark Kur’an Kursunda eğitim gören öğrenciler ile bir araya geldi.

Öğrencilerin yaş gruplarına göre farklı eğitim yöntemi uygulayan polis memurları çocuklarla çok eğlendiler.

Toplum Destekli Polislik Şube Müdürü Elif Beşlioğlu Salman ilk ve ortaokul öğrencilerine, güvenli internet kullanımı, siber zorbalık ve sosyal medya kullanımı konularında bilgi verdi. Trafik Denetleme Eğitim Büro görevlisi Polis Memuru Murat Ünal ise; Trafik kurallarına uymanın birey ve toplum hayatına etkileri, emniyet kemeri önemi, kask kullanımı, Trafikte sorumlu, saygılı ve sabırlı olmanın önemi, araçta ve dışarda cep telefonu kullanımı, okul servisinde dikkat edilecek hususlar, trafikte yaya önceliği, güvenli bisiklet kullanım şekilleri,  trafik kurallarının etkin bir şekilde uygulanması, taşıtlara binerken, taşıtlardan inerken ve taşıtlarda yolculuk ederken dikkat edilmesi gereken kurallar hakkında bilgi verdi.

Polisler, minik yüreklere “Ailemin Trafik Polisiyim” kimlik kartı ve “ Kırmızı Düdük” vererek çocuklardan, ailelerini trafik kurallarına uyum konusunda denetlemeleri istendi.

Eğitim sonunda çocuklar, polis memurlarına sürpriz yaparak, onlar için yaptıkları resimleri hediye ettiler. Minik yüreklerin bu jesti karşısında çok sevinen polis memurları, çocuklara teşekkür ettiler.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL