Kültür-Sanat

Pelikanlar, Ormanya’ya renk kattı

Türkiye’nin en çok ziyaret edilen korunan alanı Ormanya’nın yeni sakinleri pelikanlar oldu.  Kocaeli Büyükşehir Belediyesi’nin prestij projelerinden biri olan Ormanya’da hayvan çeşitliği artıyor. Açıldığı günden bu güne kadar on milyonu..

Pelikanlar, Ormanya’ya renk kattı

Türkiye’nin en çok ziyaret edilen korunan alanı Ormanya’nın yeni sakinleri pelikanlar oldu. 


Kocaeli Büyükşehir Belediyesi’nin prestij projelerinden biri olan Ormanya’da hayvan çeşitliği artıyor. Açıldığı günden bu güne kadar on milyonu aşkın ziyaretçiyi ağırlayan Ormanya, sunduğu birçok hizmetle de göz dolduruyor.
Bünyesinde barındırdığı 79 tür ve 906 hayvana şimdi de yeni bir tür olarak Pelikanlar eklendi. Akürem ( Afyon Yaban Hayatını Kurtarma Rehabilitasyon Eğitim Uygulama ve Araştırma Merkezi) ‘den getirilen dört pelikan, ilk kontrollerinin ardından Ormanya’da yaşamlarını sürdürmeye başladı.


ÖZEL YAŞAM ALANI HAZIRLANDI
Yaban hayvanlarına yönelik tedavi ve rehabilitasyon hizmeti verilen Ormanya Yaban Hayatı Kurtarma ve Rehabilitasyon Merkezi’ne tedavileri için getirilen Pelikanlar için rehabilitasyon süreci tamamlandı. Uçamayacak durumda olan ve engelli hayvan statüsüne giren Pelikanlar için Ormanya’da yaşamlarını devam ettirebilecekleri bir yaşam alanı belirlendi. Pelikanlar için göletin ortasında bir ada hazırlandı. Balık ile beslenen pelikanlar için, özel beslenme rasyonu oluşturuldu. Sevimli pelikanlar, görevli bakıcısı eşliğinde her gün balık ile besleniyor.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL