Siyaset

Özel ve Aksoy’dan Soykırım açıklamalarına kapak niteliğinde cevap!

Özel ve Aksoy’dan Soykırım açıklamalarına kapak niteliğinde cevap!

Yalova Milletvekili ve Memleket Partisi Gene Başkan Yardımcısı Özcan Özel ile Karabük Milletvekili ve Memleket Partisi Genel Başkan Yardımcısı Hüseyin Avni Aksoy’un sözde soykırım iddiaları ve sözde soykırım kanun teklifine yönelik basın açıklaması yaptılar.

Sözde iddiaların ve düzmece masalların arkasına sığınarak verilen kanun tekliflerinin asılsız ve provokatif olduğuna ilişkin vurgu yapılan açıklamada,” Yasal dayanaktan yoksun olarak sözde soykırım safsatasını gündeme getirmeye çalışmak tam bir iftira tüccarlığıdır. Türkiye Cumhuriyeti’ne haksız ve mesnetsiz olarak iftira atsalar da emperyalistler ve yerli işbirlikçileri bir kazanç sağlayamayacaklardır. Binlerce kilometre öteden gelip, kendisi ile savaşan Anzak askerlerine bile sahip çıkan bir milletten asla soykırımcı çıkmaz. Anayasa’nın 66. Maddesi derki; “ Türk Devletine vatandaşlık bağı ile bağlı olan herkes Türktür.”

Bizler seçilmiş milletvekilleri olarak, hangi etnik yapıya sahip olursak olalım Türk Milletini temsil ettiğimizi unutmamalıyız! Kendi kültürüne yaranmak için tarihi gerçekleri saptıran teklifler vermek milletvekilliği ciddiyetine yakışmaz. Dün, “23 Nisandan bir gün sonrası nedir?”, “İpucu: 1915” diyenlere “anlayış” ve “yara sarma” gibi popülist söylemlerle destek verenleri görmek bizleri şaşırtmamaktadır. Muhataplarına sormak istiyoruz; 24 Nisan’da ön plana çıkan bu “anma duygusunu”, bakanlık yaptığınız dönemde hapse atılan ve hayatını kaybeden Balyoz ve Kumpas davaları mağdurlarına karşı da hissediyor musunuz? Atatürk, diyemeyen bir il başkanı olarak attığınız tweetten sonra 24 Nisan’larda bir etkinlik yapıyor musunuz? Sayın Milletvekili, 24 Nisan haricinde İstanbul Milletvekili olduğunun farkında mıdır?” ifadelerine yer verildi.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL