Sağlık

Özel Adatıp Hastanesi “Podoloji Hizmeti” vermeye başladı

Adatıp Sağlık Grubu’na bağlı olarak Sakarya’da faaliyet gösteren Özel Adatıp Hastanesi, Podoloji hizmeti vermeye başladı. Ayak sağlığı ve hastalıkları üzerine çalışan Podolog Sevda G. Ekşi, “Sağlıklı ayaklara sahip bireyler için..

Özel Adatıp Hastanesi “Podoloji Hizmeti” vermeye başladı

Adatıp Sağlık Grubu’na bağlı olarak Sakarya’da faaliyet gösteren Özel Adatıp Hastanesi, Podoloji hizmeti vermeye başladı.

Ayak sağlığı ve hastalıkları üzerine çalışan Podolog Sevda G. Ekşi, “Sağlıklı ayaklara sahip bireyler için ayak sağlığını koruyucu ve olası hastalıklara karşı önleyici, ayak rahatsızlıkları yaşayan kişilerde ise koruyucu tedavi yöntemleri doğrultusunda, uzman hekimlerin tedavisinde görev alarak yardımcı olmaktayız. Podologlar, eğitimini ayakta görülebilen hastalıklar konusunda yapmakta ve uzman hekimlerin tedavileri sonrası ayak bakımı konusunda hastalara destek olmaktadır.” dedi.

Özel Adatıp Hastanesi Podoloji hizmeti kapsamında, uzman hekimlerin tedavilerinde görev alarak yardımcı olan podologlar, diyabet hastaları ile ayak sağlığı açısından sorun yaşayan tüm bireylerin, cerrahi olmayan ayak bakımlarını yapmaktadır. Diyabet hastalarının yaşam kalitelerini olumsuz yönde etkileyebilen ayak yaraları ve ayak üzerinde var olan diğer tüm problemlerin tedavisi de Podolojinin ilgi alanına girmektedir.

Özel Adatıp Hastanesi Podoloji hizmetleri kapsamında;

Tırnak mantarları

– Tırnak batmaları

– Deforme büyüyen tırnaklar

– Nasır problemleri

– Topuk kalınlaşmaları

– Topuk çatlamaları

– Basma problemleri

– Medikal ayak bakımı

– Kuruluk

– Diyabetli bireylerin ayak bakımları

– Sararmış, kalınlaşmış, deforme olmuş tırnakların tedavileri

gibi ayakta var olan tüm problemlerle ilgileniliyor.

 

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL