Güncel

Öz Sağlık-İş: Mücadelemizi sürdüreceğiz

HAK-İŞ Konfederasyonuna bağlı ÖZ SAĞLIK-İŞ Sendikası Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı’nda Grev kararı aldı. Grev kararı Sakarya’daki Aile ve Sosyal Hizmetler İl müdürlüğü’ne bağlı tüm kurumlarda askıya çıktı. ÖZ SAĞLIK..

Öz Sağlık-İş: Mücadelemizi sürdüreceğiz

HAK-İŞ Konfederasyonuna bağlı ÖZ SAĞLIK-İŞ Sendikası Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı’nda Grev kararı aldı.
Grev kararı Sakarya’daki Aile ve Sosyal Hizmetler İl müdürlüğü’ne bağlı tüm kurumlarda askıya çıktı.

ÖZ SAĞLIK -İŞ Sendikası Genel Başkanı Sayın Devlet SERT yaptığı açıklamada;

“Öz Sağlık-İş Sendikamız, Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı’nda 26 Ekim’den bu yana yürüttüğü kıran kırana süren müzakereler sonucunda üyelerimiz için önem arz eden ancak anlaşma sağlanamayan maddeler nedeniyle greve gitme kararı alarak 20 Nisan tarihinde ilan etti. Müzakere sürecinin başladığı ilk günden itibaren, sendikamızın belirlediği en büyük hedef, pandemi kahramanı sosyal hizmet işçilerinin insan onuruna yakışır bir ücret alabilmesiydi. Ancak, sendikamızın tüm iyi niyet girişimlerine rağmen sonuç alınamadı. Bunun sonucunda alınan grev kararının uygulanmasının arifesinde yeni yol haritası belirlendi.” dedi.

ÖZ SAĞLIK-İŞ Sakarya Şube Başkanı Ahmet Kamil Bilgin, konuyla ilgili olarak, “Pandemi sürecinde hiç görünmeyen, hatırlanmayan Aile ve Sosyal Hizmet çalışanlarımız, herkesin birbirinden uzaklaştığı, anne-babalarımızın elini tutamadığımız, çocuklarımızın başını okşayamadığımız onları korumak adına uzaklaştığımız dönemde, kendi anne babasını, 1,5-15 yaş aralığındaki çocuklarını komşularına emanet ederek, bakım evlerinde devletimizin koruması altındaki yaşlılarımıza, evlatlarımıza Covit19 hastalığı bulaşmasın diye 7-10-14-21 hatta 30 gün kurumlardan evlerine gidemeyen pandeminin gizli kahramanları adına yürütülen toplu iş sözleşme sürecinde çalışanlarımız bunca fedakarlıklarına rağmen Anayasamızın ve insan onuruna yakışan aile bütünlüğünü korumaya yönelik tayin becayiş hakkı başta olmak üzere gece zammı ve fedakar çalışanlarımızın lehine karşılanabilecek taleplerimizin karşılık bulmaması sendikamızı Grev kararı almaya zorlamıştır. Cefakar ve fedakar işçilerimizin haklarını almak ve korumak adına bu güne kadar olduğu gibi bugün de her türlü yasal sınırlar içerisinde mücadelemizi sürdüreceğiz.” dedi.

Ülke gündeminde en üst sırada

Genel başkan Devlet Sert’in videosu ile başlayan twetter etkinliği #Grevebaşlıyoruz hastang’i ile çalışan ve aileleri 358 bin twet atarak ülke gündeminde 1.sırada yer aldı. “Yapılan bu etkinliğe katılım oranı sendikamızın aldığı kararın ne kadar doğru olduğunun göstergesidir.” ifadelerine yer verildi.

Bayram, bayram gibi olsun istiyoruz

Açıklama da son olarak, bayramın bayram olarak kutlanılması ve kimseye zehir olmaması gerektiğinin altı çizilerek, “Başta Cumhurbaşkanımız olmak üzere, Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanımız ve Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanımızın konuya ilişkin gereğini yapacağından ve üyelerimizin mağduriyetlerini giderecek bir toplu iş sözleşmesi ile Ramazan Bayramına yaklaştığımız bu günlerde Genel Başkanımız Sayın Devlet Sert’in ifadesi ile “Bayram, bayram gibi olsun” çalışanlarımıza hep birlikte çifte bayram sevincini yaşatalım. Devletimizin bu sevinci yaşatacağından şüphemiz yoktur” denildi.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL