Güncel

Oto Galeri Dünyası Sizleri Bekliyor !

Bakanlar Kurulu’nun belirlemiş olduğu kararla çıkan yasalar doğrultusunda şehir merkezinde bulunan bütün galericilerin şehir dışarısına çıkarılmasında sona doğru gelindi. Konuyla ilgili açıklama yapan Sakarya Oto Galericiler Derneği Başkanı ve Türkiye..

Oto Galeri Dünyası Sizleri Bekliyor !

Bakanlar Kurulu’nun belirlemiş olduğu kararla çıkan yasalar doğrultusunda şehir merkezinde bulunan bütün galericilerin şehir dışarısına çıkarılmasında sona doğru gelindi.

Konuyla ilgili açıklama yapan Sakarya Oto Galericiler Derneği Başkanı ve Türkiye Motorlu Araçlar Fedarasyon Yönetim Kurulu Üyesi Levent Bal, çıkan kanun sonrasında Sakarya esnafı olarak OSB sınırları içerisinde bulunan arazinin OSB tarafından istimlak edilerek satıldığını belirtti.

Belediyeler ile anlaşmaya varıldı

Arazi üzerine 112 adet işyeri kurduklarını ifade eden Başkan Levent Bal,” Sakarya Ticaret Merkezi şu an bitmiş durumda ve aktif olarak da çalışıyor. Kanun metninde açıkça gösteriyor ki bu işi yapmak isteyen bütün galerici esnaf arkadaşlarımızın sitemiz içerisinde işlerini yapma ve yürütme zorunluluğu vardır. Bununla da ilgili Erenler Belediyesi, Serdivan Belediyesi, Adapazarı Belediyesi ve Arifiye Belediyesi Başkanlarımızla tek tek görüştüm. Projemizi çok beğendiler ve destek olacakları sözünü verdiler. Şehir merkezinde kendi ilçe sınırları içerisinde bütün esnaf arkadaşlarımızın, ruhsatları olsa dahi kapatılıp siteye gitmeleri yönünde gerekli işlemi yapacaklarını bana söylediler. “dedi.

Sakarya cazibe merkezi olacak

Yapmış oldukları sitenin Sakarya şehrine değer kazandıracağını kaydeden Levent Bal,” Çok güzel bir iş merkezi kurduk. İnsanlar aileleri, eş ve çocukları ile rahatlık ve güven içerisinde alışverişlerini yapabilecekler. Şehrimiz ticaret alanında cazibe merkezi hâline geliyor. Bunlar gelecek açısından çok güzel ve olumlu gelişmelerdir.” diye konuştu. Başkan Levent Bal, konuşmasının sonunda Sakarya Ticaret ve Sanayi Odası’nın karşısında ‘Sakarya Ticaret Merkezi’ açılışının hayırlara vesile olmasını dileyerek, belediyelerden bu konulardaki çalışmalara hız verilmesinin ricasında bulundu.

 Engin Kuvel/LC Haber

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL