Kültür-Sanat Magazin

Operasyon Savaş Şehri Hatay’da başlıyor

Medeniyetler Şehri Hatay, dünyanın farklı yerlerinde büyük beğeni ile izlenen yapımcılığını Bekir Gündoğdu ve Serkan Tuğcu’nun üstlendiği, yönetmenliğini Emrullah Kaymaz’ın , sunuculuğunu da Hasan Yalnızoğlu’nun  yaptığı Operasyon Savaş Şehri yarışmasına..

Operasyon Savaş Şehri Hatay’da başlıyor

Medeniyetler Şehri Hatay, dünyanın farklı yerlerinde büyük beğeni ile izlenen yapımcılığını Bekir Gündoğdu ve Serkan Tuğcu’nun üstlendiği, yönetmenliğini Emrullah Kaymaz’ın , sunuculuğunu da Hasan Yalnızoğlu’nun  yaptığı Operasyon Savaş Şehri yarışmasına ev sahipliği yapıyor. İddialı projede İsmail Cem Baki, Caner Toygar, Halil Demirkıran, İbrahim Yılmaz, Doğanay Oğuz,Olkan Soycan, Hazal Atabek, Furkan Erdoğan ve Pamuk Pars gibi isimler yer alıyor.5 kadın, 5 erkekten oluşan 10’ar kişilik ünlü,  5 kadın 5 erkek ünsüzlerden oluşan 2 takımın yarışacağı aksiyon ve macera dolu yarışma formatı Operasyon- Savaş Şehri Hatay’da kurulan devasa platoda başladı. Daha önce Ulusal Tv kanallarında yayınlanan dünyada tek ve ülkemizdeki diğer formatların aksine tamamen Türk formatı olan ve aldığı yüksek reytinglerle ses getiren yarışma programı yeni bir konsept ve devasa platosu ile izleyicilerin karşısına çıkmaya hazırlanıyor.Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı’nın destek verdiği format için plato kurmak isteyen birçok şehir talip oldu ancak format sahibi yapımcı Bekir Gündoğdu Hatay’ı tercih etti. Yarışmanın yapımcılarından ve aynı zamanda genel yönetmenliğini de yapacak olan Serkan Tuğcu ise, “Bu sezondan itibaren bu formatı tüm dünya tanıyacak. Burada harika bir iş çıkarılıyor. Yeni sezonda ekranların en iddialı programı sizleri bekliyor” dedi.Her sezon yapılacak ve yıllarca devam edecek olan yarışma için strateji oyunları tarzında oyun alanları yapıldı. 7 farklı konsept de yapılan oyun alanları izleyiciyi ekrana bağlayacak. Birçok ülkenin büyük ilgi gösterdiği yarışmayla ilgili Orta Asya, Avrupa ve Güney Amerika ülkeleri ile sıkı görüşmeler devam ediyor.  Hatay’da plato ortamında çekimi yapılan ilk ülke Azerbaycan oldu. Ayrıca Hatay’ın tarihi ve coğrafik güzelliklerinde çekimler yapılacak, yemek ödülleri dışında yarışmacılara Hatay’ın doğa harikası yerlerinde konaklama, gezi ödülleri ile yarışmacılara eğlenceli anlar yaşatılacak. Yarışmacılar platoda çadırlarda yaşayarak Askeri eğitimler alarak askeri oyunlar oynayacak. Aksiyon ve maceranın hız kesmediği, kısıtlı şartlarda yaşam mücadelesinin verildiği , stratejik ve psikolojik savaşların yer aldığı programda yarışmacılar liderlik oyunları, erzak teçhizat oyunları, görev oyunları ve koruma oyunları oynayarak komutanlarından taktik ve askeri eğitimler alıyorlar, antrenmanlar yaparak en güçlü, en cesur savaşçı olmak için mücadele ediyorlar.Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Lütfü SavaşBöylesine iddialı bir programın Hatay’da yapılıyor olmasından dolayı çok heyecanlıyız ilerleyen zamanlarda tüm dünyaya Hatayı tanıtmanın mutluluğu ve gururu içindeyiz.  Program yapımcılarına ve teknik ekibine teşekkür ediyorum şehrimizi tanıtacak bu tür projelere elimizden geldiğince destek olmaya çalışacağız” dedi.

Programın yapımcılarından ve format sahibi Bekir Gündoğdu, “Oyunumuzda kimseye bir zarar gelmiyor. Güvenlikli bir şekilde oyunumuzu oynuyoruz. Güney’de bir yerde bunu yapmak istiyorduk ve Hatay Belediye Başkanımız Lütfü Savaş’a gelerek yapacağımız işi anlattık. Başkanımızın sayesinde bu 90 dönümlük araziye çok güzel bir plato kurduk. İlk olarak  Azerbaycan ile başladık ve bölümler çekilmeye devam ediliyor, Şimdi de Türkiye çekimlerine de başladık. Ünlü fenomenler, milli sporcular, oyuncular ve dünya şampiyonlarından oluşan 20 kişilik bir kadro kurduk. 10’ar kişilik iki takım oluşturuldu. Yarışmacılar platoda çadırlarda kalıyor. Kısıtlı imkanlar doğrultusunda 1 öğün yemek veriyoruz. İkinci yemek için oyun oynamak zorundalar. Bu alan dünyada bu proje için kurulmuş tek ve en büyük alan” diye konuştu.

Silah tutkusunu spora çeviren airsoft silahlarıyla oynanacak yarışma oyunu haftada 2 bölüm toplamda 32 bölüm olarak yeni sezonda izleyicileriyle buluşacak.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL