İlçeler

“Onlar Bizim Misafirimiz”

Karasu Belediyesi, barınma sorunu yaşayan üniversitelileri yalnız bırakmadı. Sakarya Uygulamalı Bilimler Üniversitesi Karasu Meslek Yüksekokulunu kazanarak Karasu’ya gelen ve kalacak yer bulmakta zorluk çeken öğrencileri Karasu Belediyesi yalnız bırakmadı. Yurtlara..

“Onlar Bizim Misafirimiz”

Karasu Belediyesi, barınma sorunu yaşayan üniversitelileri yalnız bırakmadı.

Sakarya Uygulamalı Bilimler Üniversitesi Karasu Meslek Yüksekokulunu kazanarak Karasu’ya gelen ve kalacak yer bulmakta zorluk çeken öğrencileri Karasu Belediyesi yalnız bırakmadı.

Yurtlara yerleşememe ve kiralık ev bulamama gibi nedenlerden dolayı kalacak yeri olmayan üniversite öğrencilerine, Karasu Belediyesi el uzattı. Öğrenciler Belediye tarafından kiralanan Otellerde ev bulana kadar misafir edilecek.

Kalıcı barınma yeri olmayan üniversite öğrencilerinin, Belediyemiz tarafından kiralanan Otelde geçici bir süreyle misafir edileceğini belirten Başkan İshak Sarı; “Bugünlerde Karasu’muza, ülkemizin çeşitli illerinden üniversite için gençlerimiz gelmekte. Kendisine yurt çıkmayan var, ev bulmakta zorluk çeken var. Yurt çıkmayan ya da ev bulamayan öğrencilerimiz bilsinler ki Karasu Belediyesi her zaman yanlarındadır. Barınma sorunu yaşayan öğrencilerimizi İlçemizde hizmet veren otellerimizde ev bulana kadar ücretsiz olarak ağırlıyoruz. Şuana kadar başvuran öğrencilerimizi aileleriyle iletişime geçerek otellerimize yerleştirdik ve sorunsuz bir şekilde eğitim hayatlarına devam etmelerini sağladık” diye konuştu.

Başkan İshak Sarı; “Onlar bizim misafirimiz. Yurt çıkıncaya kadar ya da ev buluncaya kadar Belediyemizin misafiri olarak temiz ve pandemi şartlarına uygun, sağlıklı bir ortamda vakitlerini geçirmelerini sağlayacağız” dedi

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL