Güncel

Önemli isimler GİAD iftarında buluştu

Sakarya Genç Girişimciler ve İş adamları Derneği (GİAD) Ramazan Ay’ı münasebetiyle Tunatan Tesisleri’nde iftar programı düzenledi. Çok sayıda davetlinin katılım sağladığı programda önemli isimler şehir gündemiyle ilgili açıklamalarda bulundu. Sakarya..

Önemli isimler GİAD iftarında buluştu

Sakarya Genç Girişimciler ve İş adamları Derneği (GİAD) Ramazan Ay’ı münasebetiyle Tunatan Tesisleri’nde iftar programı düzenledi. Çok sayıda davetlinin katılım sağladığı programda önemli isimler şehir gündemiyle ilgili açıklamalarda bulundu. Sakarya Ticaret ve Sanayi Odası (SATSO) yönetim kurulu başkanı A. Akgün Altuğ, programda yaptığı konuşmada ‘’Sakarya’daki üretimi arttıracak önemli haberler vereceğim’’ dedi.

Dilek Binay/ LC Haber 

Çok sayıda davetlinin yer aldığı programa; Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem Yüce, Sakarya Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Fatih Savaşan, Sakarya Uygulamalı Bilimler Üniversitesi Rektörü Prof. Dr.  Mehmet Sarıbıyık, Erenler Kaymakamı Günhan Yazar, Sapanca Belediye Başkanı Özcan Özen, AK Parti İl Başkanı Yunus Tever, İyi Parti İl Başkanı Selçuk Kılıçarslan, Sosyal Güvenlik Kurumu İl Müdürü Erhan Çavuş, Anadolu Ajansı Bölge Müdürü Yücel Velioğlu, Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürü Tekin Kaya, İl Afet ve Acil Durum Müdürü Hüseyin Kaşkaş, Türkiye Kızılay Derneği Sakarya Şube Başkanı Cevdet Koç, Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Akgün Altuğ, Sakarya Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı Adem Sarı, Adapazarı Belediye Başkan Yardımcısı Yusuf Özden, Ak Parti Serdivan İlçe Başkanı Burak Erken, Ak Parti Erenler İlçe Başkanı Erdal Köse, Sakarya Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Sezai Matur, MÜSİAD Sakarya İl Başkanı İsmail Filizfidanoğlu, SASİAD Başkanı Ümit Karayaka, 15 Temmuz Milli İrade Derneği Genel Başkan Yardımcısı Osman Karataş, ARSİADER Başkanı Fatih Fahri Yeter ve Ak Parti İlçe Başkanları, STK temsilcileri, medya mensupları ile iş dünyasından tanınmış bir çok isim katılım sağladı.

İftar programında konuşan Sakarya GİAD Yönetim Kurulu Başkanı Zafer Bekdemir ‘’ 2 yıldır süren pandemi dolayısıyla gerçekleştiremediğimiz artık son bulmasını ümit ettiğimiz bu süreçte düzenlediğimiz iftar programımıza katılımlarınız mutluluk verici.’’ dedi.

 

Başkan Bekdemir, Sakarya için değer sloganına vurgu yaparak ‘’ Sakarya GİAD olarak Sakarya için değer sloganıyla çıktığımız bu yolda üyelerimize değer katmaya devam ediyor, aynı zamanda gerek ticaret ve sanayi odamız gerek ekonomik tabanlı sivil toplum kuruluşlarımız gerekse kurumlarımız ile iş birliği içerisinde olarak Sakarya için çalışmaya devam ediyoruz. Aynı zamanda birlikten kuvvet doğar düşüncesiyle sosyal sorumluluk projelerimizi de geliştirerek büyüterek sürdürmeye devam ediyoruz. Necip Fazıl’ın dediği gibi; ‘eğer tadını bilseniz, ekmeği paylaşmak ekmekten daha lezzetlidir’. Anlayışı ile yaşadığımız mübarek Ramazan ayının hepimiz için hayırlı olmasını diliyorum. ‘’ ifadelerini kullandı.

 

Programa misafir olarak katılım sağlayan TÜGİK Yüksek İstişare Kurulu Üyesi Hakan Özdemir ise, Sakarya GİAD ailesine teşekkür ederek dernekçilik nedir sorusunu sordu. Özdemir açıklamasında, ‘’Dernek, Sakarya GİAD’ın bu akşamki düzenlediği birlikteliği ve Türkiye’deki güzel insanların bir araya gelerek birleşmesidir diye düşünüyorum.’’ dedi.

Başkan Altuğ müjdeyi verdi

Sakarya Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Akgün Altuğ; 2 senelik pandemi süreci sonrası böyle bir gece organize eden Sakarya GİAD’a teşekkürlerini ileterek, Sakarya için müjdeli haberi verdi. Başkan Altuğ Ankara’dan geldiğini belirttiği açıklamasında ‘’ Ankara’da birkaç görüşme yaptım. Sakarya’ya kıymetli güzel haberlerle geldim. Sakarya’daki üretimi arttıracak önemli haberler var zaman içerisinde aktaracağız. Ankara’da olma amacım, Sakarya’da üretimi arttırmak sürdürmek adına OSB çalışmalarıyla ilgili güzel haberlerle dönmekti. Hep birlikte hem şehrimizi hem de ülkemizi çok daha fazlasını üreten işlerle duyurmaya devam ettireceğiz. Bu müjdeleri daha sonra sizlere açıklamak üzere sizleri selamlıyorum. Sağlık ve esenlikler diliyorum.’’ sözlerini kullandı.

Başkan Yüce teşekkür etti

Programın kapanış konuşmasını yapan Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem Yüce, davetlileri selamlayarak ‘’ Ramazan mübarek olsun, Mevla’m bu günleri ilelebet huzur barış ve kardeşlik içinde sevgiyle muhabbetle geçirmeyi nasip etsin inşallah. Adeta bir ikram ayı, yaptıklarımızın muhasebesini yapmak, hataları gözden geçirme ve af dileme ayımız. Mevla’m bu günlerimizde hayırlısını geçirmememize yardım etsin. Sakarya GİAD Başkan ve yönetimine, katkı sağlayanlara teşekkür ediyorum.’’ ifadeleri ile sözlerini noktaladı.

 

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL