Sağlık

Ömer Çeker; “Usulsüz uygulamalar ile ilgili takibimiz sürecek”

Türk Sağlık Sen Kocaeli Şube Başkanı Ömer Çeker ;”Bizler koltuktan güç alan değil, koltuğa güç veren idarecilerin olmasından yana olduğumuzu belirtmek isterim. Bundan önce olduğu gibi bundan sonraki süreçte de..

Ömer Çeker; “Usulsüz uygulamalar ile ilgili takibimiz sürecek”

Türk Sağlık Sen Kocaeli Şube Başkanı Ömer Çeker ;”Bizler koltuktan güç alan değil, koltuğa güç veren idarecilerin olmasından yana olduğumuzu belirtmek isterim. Bundan önce olduğu gibi bundan sonraki süreçte de usulsüz uygulamalar ile ilgili takibimiz sürecektir” dedi.

Araştırma ve Uygulama Hastanesinde yapılan usulsüz atamalar ve işlemler hakkında Şube Başkanı Ömer Çeker’in Şubede yapmış olduğu basın açıklamasına Şube Başkan Yardımcısı Osman Ayaş, Serkan Kökduman, Sema Gümüş, Serap Koçhisar, İzmit İlçe Temsilcisi Hüseyin Özdemir, Kocaeli Üniversitesi Hastanesi Baş Temsilci Özlem Çağın,Temsilci Ömer Koyuncu, Yalçın Gül, Kocaeli Üniversitesi Diş Fakültesi Hastanesi Temsilcisi Eyüp Özoğlu, Kadın Kolları Başkan Yardımcısı Özlem Öz basın açıklamasında hazır bulundu.

Şube Başkanı Çeker Basın açıklamasında; “KOÜ’ye bağlı faaliyet gösteren Araştırma ve Uygulama Hastanesinde yapılan usulsüz atamalar ve işlemler paslı vicdanları bile sızlattığını belirterek “Oysaki Üniversiteler ilim irfan yuvası olup, vatana ve millete hizmet edecek, helal ve haramı ayırt edecek, kanun ve yönetmenlikten ayrılmayacak, hakkı güçlüye değil, haklıya teslim edecek kurumlar olmalıdır. İyi ahlaklı çalışkan ilim ve bilim insanlarının yetiştirildiği kurumlardır olmalıdır. Kurumları yönetenler kanun ve yönetmenliklere titizlikle riayet edecek, hak ve hukuku gözetecek ki, kurumda eğitim gören öğrenciler ile kurumda görev yapan kamu görevlileri kurum amirlerini örnek alsınlar. Geçmişte Kocaeli Üniversitesi yapmış olduğu başarılı çalışmalar ve akademik çalışmaları ile anılır ve ülke genelinde gündem olurdu. Günümüzde ise kurumda yaşanan olumsuz ve usulsüz uygulamalar ve kanun yönetmenliklere aykırı atamalar ile kamuoyu gündemine gelmekte ve hafızalarda yer almaktadır. Kişiler geçici kurumlar kalıcıdır. Önemli olan gök kubbede hoş bir seda bırakabilmektir. Kocaeli Üniversitesinin 17 Ağustos Deprem felaketinden sonra Umuttepe’ye kurulmasında büyük emekleri olan merhum rektörümüz Prof. Dr. Baki Komsuoğlu’nu ve sonrasında görev yapan rektörümüz Prof. Dr. Sezer Komsuoğlu’nu minnetle yad ediyoruz. Bizler ülkemizin gelişimi, dolayısıyla eğitim kurumlarımızın gelişiminden ancak gurur duyarız. Ancak usulsüz atamalar ve borç batağına giren kurumlarımızı gördükçe de kent adına gerçekleri çarpıtmadan kamuoyu ile paylaşarak kamu zararı oluşmasına engel olmak gibi bir sorumluluğumuz da vardır. Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın doktoru olması hasebiyle her fırsatta bu noktada sözlerine başladığını gazete haberlerinde gördüğümüz Kocaeli Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Sadettin Hülagü hocamız ile ilgili kurumda yapılan ve yaşanan usulsüzlüklerle ilgili Cumhurbaşkanlığımıza ileterek Devlet Denetleme Kurulunu göreve davet ediyoruz. Geçmişe yönelik tüm öğretim üyesi ve araştırma görevlisi alım ilanları, görevde yükselme ve unvan değişikliği mülakatları, hülle yoluyla yapılan atamalar, yönetmelikte olmayıp ta görevlendirme yapılan müdürlükler ile ilgili araştırma yapılmasını talep etmekteyiz. Kocaeli Üniversitemizin Gebze Teknik Üniversitemiz gibi bilimsel çalışmalar ile gündeme gelmesini istemekteyiz. Bizler koltuktan güç alan değil, koltuğa güç veren idarecilerin olmasından yana olduğumuzu belirtmek isterim. Bundan önce olduğu gibi bundan sonraki süreçte de r. Tespit ettiğimiz usulsüz işlemler hakkında hukuki süreçleri başlatmak için hukuk yollarına baş vurmada tereddüt etmeyeceğiz.” diye konuştu.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL