Genel

Öğrenciler yeni yuvalarında

Sakarya Gençlik ve Spor İl Müdürlüğüne bağlı Yurt Müdürlüklerine 2021-2022 Eğitim ve Öğretim yılı için Sakarya’ya eğitim görmeye gelen öğrenciler yurtlarına yerleştirilmeye başlandı. Pandemi sebebi ile öğrencilerinden uzak kalan üniversitelerde..

Öğrenciler yeni yuvalarında

Sakarya Gençlik ve Spor İl Müdürlüğüne bağlı Yurt Müdürlüklerine 2021-2022 Eğitim ve Öğretim yılı için Sakarya’ya eğitim görmeye gelen öğrenciler yurtlarına yerleştirilmeye başlandı.

Pandemi sebebi ile öğrencilerinden uzak kalan üniversitelerde yüz yüze eğitimin başlamasıyla birlikte Sakarya’daki 2 üniversitede eğitimlerini sürdürecek olan öğrenciler, kayıt işlemlerinin tamamlanmasının ardından kalacakları yurtlara yerleşmeye başladılar.

Sakarya Gençlik ve Spor İl Müdürlüğüne bağlı ilçelerde 6, il merkezinde 6 olmak üzere toplamda 13589 yatak kapasiteli 12 yurda 2021- 2022 eğitim ve öğretim yılında yapılan yerleştirme ile 12065 öğrenciyi yurtlarına yerleştirildi.

Sakarya Gençlik ve Spor İl Müdürlüğüne bağlı tüm yurtların girişlerinde oluşturulan noktalarda öğrenciler karşılanarak yurt hizmetleri hakkında bilgiler verilerek her anlamda destek ve yönlendirmeler yapıldı. Veliler ve öğrenciler ise sıcak karşılamadan dolayı duydukları memnuniyeti dile getirdiler.

Yurtlarına yerleşen öğrencilere bağlı oldukları yurt müdürlükleri tarafından ‘‘ Uyum Programı ’’ kapsamında bilgilendirmeler yapılarak merak ettikleri sorular cevaplandırıldı.

Gençlik ve Spor İl Müdürü Arif Özsoy, üniversite öğrencilerinin yurt sorununun olmadığını dile getirirken, bütün öğrencileri emanetleri ve evlatları gibi gördüklerini söyledi.

Özsoy; “Gençlik ve Spor Bakanlığımızın talimatları doğrultusunda yurtlarımıza büyük önem veriyoruz. Talepte bulunan tüm öğrenciler yurtlara yerleştirilmeye devam ediyor. 2021-2022 Eğitim ve Öğretim yılına yurt kontenjanları konusunda sorunsuz giren iller arasındayız. Sakarya’da her hangi bir yurt kiralaması yapılmamıştır. Gerekli tüm alt yapı çalışmalarımızı bitirip, öğrencilerimizin ihtiyaçları karşılandı. Tüm yurtlarımızda otel konforunda hizmet verecek olup öğrencilerimiz ikinci evlerinde gönül rahatlığıyla kalabilir. Devletimizin tüm imkânlarını öğrencilerimiz için hazır etmiş durumdayız. Bütün odalarımız pandemi tedbirlerine uygun şekilde hazırlandı. Odalarımızda banyo, wc, çalışma masaları, elbise dolapları, buzdolabı, internet ve öğrencilerimiz için gerekli tüm malzemeler tedarik edilerek hazır hale getirildi. Ayrıca tüm yurtlarımızda, çamaşır odaları, genç ofis, has oda, etüt salonları, kafeterya , yemekhane, oyun ve etkinlik alanları gerekli tüm ortak kullanım alanları tamamen yenilenmiştir. Bunun yanında fitnes salonları, yüzme havuzları, halı sahalar, antrenman salonları öğrencilerimiz için hazır hale getirilmiştir. Türkiye’nin dört bir yanından ilimize okumaya gelen öğrencilerimizin anne ve babalarının gözü arkada kalmasın. Yurt Müdürlerimizle sürekli iletişim halinde olacağız. Yeni Eğitim ve Öğretim yılının hayırlı ve uğurlu olmasını diliyorum.” diye konuştu.

 

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL